۱۳۰ سازمان مردم نهاد در کرمان فعالیت دارد

کرمان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ۱۳۰ سمن (سازمان مردم نهاد) فعال دارای اعتبارنامه‌ در این استان وجود دارد که اعتبارنامه خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرده‌اند.

میثم پاریزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سمن ها در شهر کرمان و سایر شهرستان های این استان فعالیت خود را ادامه می دهند اما این امکان وجود دارد که ما به لحاظ کمی آمار بیشتری از سمن های با اعتبارنامه را در شهرستان ها داشته باشیم.

وی ضمن تبریک هفته جوان در خصوص برنامه های این هفته، بیان کرد: علیرغم اینکه ما امکان برگزاری آموزش ها، مراسم و جشن ها را به شکل سال های گذشته نداریم اما جوانان ما به خصوص سمن های حوزه جوان بیکار نبوده و با خلاقیت، نوآوری و تفکر جدید از تهدید به وجود آمده فرصت ایجاد و با محوریت مقابله با ویروس کرونا برنامه های خود را پیگیری کردند و انجام دادند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه از هفته های گذشته این برنامه ها در حال اجرا است، ادامه داد: در هفته جوان نیز این برنامه ها باقدرت و قوت در بحث آموزش های مجازی، مسائل اجتماعی، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی ادامه پیدا می کند.

وی افزود: در بحث محوریت مقابله با ویروس کرونا در مسائل مربوط به آموزش های پیشگیری کارهای بسیار خوبی در این حوزه انجام شده است که جا دارد از مسئولین، دبیران و اعضا سمن های استان کرمان تشکر کنم که در این حوزه در استان کرمان ظرفیت های بسیار بالایی داریم.

پاریزی با بیان اینکه کرمان جز استان های برتر کشور در تعداد کمی سمن ها و برنامه ها و طرح هایی کیفی ارائه شده از سوی سمن ها است، اظهار داشت: بسیاری از این برنامه ها به نحو مطلوب و با کیفیت بسیار خوب در حوزه آموزش و در سایر حوزه ها انجام شده و کارها طبق روال قبل باقی است و ادامه پیدا می کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان ادامه داد: امیدواریم با تلاش هایی که حوزه معاونت جوانان انجام خواهد داد و با پیگیری مجمع جوانان بتوانیم به آمار بهتری در تعداد سمن ها در سطح این استان دست پیدا کنیم و متناسب با آن بتوانیم برنامه های مختلفی در حوزه هایی که از سوی سمن ها اعتبارنامه دریافت می شود در سطح استان پیش ببریم.

وی اضافه کرد: این برنامه ها، توانمندی ها و دیده شدن ها برای جوانانی که سرشار از انرژی، خلاقیت و تفکرات جدید و نو هستند می تواند برای مسائل بنیادی و اساسی کشور گره گشا باشد و این کار در مناطق مختلف استان بومی سازی شود.

پاریزی گفت: با حضورسمن های جوانان می توانیم بازوهای قوی برای دستگاه های اجرایی هم در شهرستان ها و هم در خود استان کرمان درست کنیم که در نتیجه این تلاش ها و برنامه ریزی ها می تواند به ارتقا و پیشرفت کشور کمک کند.

وی در ادامه بیان کرد: در بحث برنامه های جوان که با دو محوریت مقابله با شیوع بیماری کرونا و پیشگیری، اطلاع رسانی و آموزش بود که کارهای زیادی از این حوزه انجام شده از جمله آموزش های مجازی، حضور اعضا سمن ها در مناطق حاشیه نشین استان که اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده را در بین مردم آسیب پذیرتر توزیع کردند.

پاریزی گفت: همچنین در حوزه جوانان کمک زیادی به گندزدایی و ضدعفونی معابر عمومی شهر کرمان و شهرستان های استان شده و همچنین برنامه ریزی هایی در بحث کمک به دستگاه ها متناسب با تصمیماتی که از سمت ستاد استانی مبارزه با کرونا گرفته می شد، انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =