خدمات غیرحضوری به پیشکسوتان نیروهای مسلح ارایه می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: مشاهده برگه حقوقی، درخواست وام و سفر از طریق سامانه خدمات غیرحضوری برای بازنشستگان معزز نیروهای مسلح انجام می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ابراهیم محمودزاده در خصوص اقدامات این سازمان در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا، با تأکید بر استفاده از خدمات غیرحضوری و بدون نیاز به مراجعه پیشکسوتان معزز نیروهای مسلح به دفاتر این سازمان، گفت: مشاهده فیش حقوقی، درخواست وام و سفر از طریق سامانه خدمات غیرحضوری انجام می‌گیرد.

وی لزوم تسهیل در روند دریافت خدمات به جامعه هدف، با توجه به بالا بودن سن افراد تحت پوشش را از مهم ترین برنامه های این سازمان در این زمینه برشمرد و افزود: پیشکسوتان و مستمری بگیران شریف نیروهای مسلح می‌توانند با مراجعه به آدرس Https://saba.esata.ir:۷۰۹۱ و یا با استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند از طریق آدرس Https://esata.ir اپلیکیشن  mysata.apk را دریافت کرده و اطلاعات مربوط به برگه حقوقی خود را مشاهده و در صورت نیاز به صورت کاغذی نیز چاپ کنند.

محمودزاده تصریح کرد: پیشکسوتان معزز برای رفع اشکالات احتمالی در استفاده و بهره گیری از این خدمت غیرحضوری، می‌توانند با مراجعه به شبکه اجتماعی سروش سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح به آدرس Https://sapp.ir/sabba.ir  و یا از طریق شماره ۰۹۶۲۱ مشکل خود را با کارشناسان مرکز ارتباط با مشترکان ساتا مطرح و رفع کنند.

رییس هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: آن دسته از عزیزانی که امکان دسترسی به بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را ندارند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ساتا سراسر کشور، خدمات مورد نظر را دریافت کنند.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح با ابراز رضایتمندی خود از اقدامات و ارائه خدمات درمانی به موقع و مناسب به جامعه هدف، اظهارداشت: خوشبختانه سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح(ساخد) به عنوان سازمانی پیشرو و پیشقدم در حوزه درمانی کشور، از همان ابتدای اسفندماه سال گذشته، ضمن تمهیدات لازم برای تعویض تلفنی دفترچه‌های درمانی در کل کشور، اعتبار دفترچه خدمات درمانی تمامی بیمه شدگان را تا ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹ تمدید کرد تا افراد تحت پوشش بدون نیاز به مراجعه برای تمدید اعتبار، بتوانند از خدمات درمانی این سازمان بهره مند شوند.

محمودزاده با برشمردن اقدامات ارزشمند ساخد و تزریق ۱۴۲۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی نیروهای مسلح در مقابله با شیوع ویروس کرونا افزود: سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و انجمن علمی سالمندشناسی و طب سالمندان ایران، اقدام به یک پویش ملی با عنوان «مقابله با کرونا، فرصتی برای همدلی با سالمندان» نموده است که جهت کاهش مراجعه سالمندان به مراکز درمانی و کمک به کنترل استرس خانواده‌ها، توسط اساتید، متخصصین و کارشناسان فعال در حوزه سلامت و سالمندی به صورت مشاوره رایگان تلفنی، پاسخگوی سؤالات سالمندان خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در راستای گسترش دولت الکترونیک تمام تمهیدات لازم برای کاهش تردد و حضوری فیزیکی بازنشستگان و مستمری بگیران را اندیشیده است و نیازی به مراجعات حضوری به دفاتر و ادارات کل ساتا در کشور به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا نیست.

در سال‌های گذشته بازنشستگان و مستمری بگیران نیروهای مسلح با مراجعه به بانک عامل (بانک سپه) برگه‌های حقوقی خود را دریافت می‌کردند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =