چهار میلیون دلار کالا از بازارچه مرزی باجگیران صادر شد

مشهد- ایرنا- سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان گفت: پارسال چهار میلیون و ۶۹۰ هزار دلار کالا از بازارچه مرزی باجگیران این شهرستان صادر شد که بیشترین آن در حوزه نساجی، صنایع لبنی و محصولات گلخانه‌ای بود.

سید ایمان وهاب‌زاده روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان صادرات یک هزار و ۸۲ تن بود که نسبت به سال قبل‌ از آن از نظر وزن ۱۵۳ درصد و از نظر ارزش ۱۱۳ دلار افزایش داشت.

وی ادامه داد: در حوزه واردات نیز ۲۲۱ تن کالا به ارزش ۵۸۹ هزار دلار از این مرز وارد کشور شد که در مقایسه با سال ۹۷ کاهش داشت.

وی با اشاره به انجام هشت هزار و ۸۷۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان گفت: در این بازرسی‌ها ۷۰۷ پرونده در مجموع با ۲۱ میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال تخلف تشکیل شد.

وهاب‌زاده افزود: ۷۲ فقره پرونده با ۱۴ میلیارد و ۲۸۲ میلیون ریال تخلف نیز مربوط به حوزه قاچاق بود که بیشترین آن پس از ماینر مربوط به سیگار است.

وی ادامه داد: در ارتباط با تامین ارزاق عمومی نیز ۴۰۵ تن برنج، هزار و ۱۸۴ تن شکر، ۹۹ تن قند در سال گذشته تهیه و در بازار توزیع شد.

وی گفت: در شروع سال جدید با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش قیمت میوه، توزیع میوه‌های تنظیم بازار در این شهرستان نداشتیم.

شهرستان قوچان با ۱۸۰ هزار نفر جمعیت در ۱۳۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =