۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 905
کد خبر: 83742202
۰ نفر

برچسب‌ها

پیش‌بینی رگبار و رعد و برق در شمال و شرق خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی از امروز سه‌شنبه تا اوایل هفته آینده باعث ابرناکی، رگبار و رعد وبرق در مناطق شمالی، شرقی و ارتفاعات استان می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: با تاثیر این سامانه بارشی، به صورت پراکنده در دیگر مناطق، وزش بادهای متوسط تا شدید و احتمال ریزش تگرگ در برخی نقاط استان قابل انتظار است.

وی افزود: در این مدت شمال خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود و با توجه به ماهیت بارش‌های بهاری انتظار تشدید بارش‌ها بصورت نقطه‌ای وجود دارد.

سبزه زاری ادامه داد: میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در شوش ۱، بستان ۰.۱، اندیمشک ۰.۲ و مسجدسلیمان و گتوند ۰.۰۱ میلیمتر گزارش شده است.

مدیر کل هواشناسی خوزستان بیان کرد: در شب و روز گذشته ماهشهر با ۳۳.۶ و دهدز با ۱۳.۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز ۳۱.۳ و حداقل ۲۰.۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

این اداره کل امروز در اخطاریه ای اعلام کرد: طی بعدازظهر سه شنبه تا اواسط وقت یکشنبه هفته آینده رگبار و رعدوبرق به شکل متناوب و وزش باد متوسط تا شدید و تند باد لحظه ای با احتمال تگرگ در حوضه های آبریز رودخانه های کارون ، مارون و دز و ارتفاعات شرق ، شمالشرق و شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

بیشترین میزان بارندگی در خوزستان از یکم تا چهاردهم فروردین در ایذه با ۱۱۷.۷ میلیمتر ثبت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =