۲۰۰ پروژه زیرساختی مرتبط با جهش تولید در لرستان حمایت می‌شود

خرم‌آباد- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ۲۰۰ پروژه شاخص عمرانی و زیرساختی استان که مرتبط با شعار سال و جهش تولید هستند انتخاب و برای حمایت ویژه مالی به سازمان برنامه و بودجه معرفی شده‌اند.

‍ گودرز امیری روز سه شنبه با اعلام این خبر به رسانه ها افزود: در اجرای فرمایش مقام معظم رهبری ( مدظله ) و نامگذاری سال ۹۹ به جهش تولید، اعتباری از طریق دولت به استان ابلاغ شد تا پروژه هایی را که در جهت تولید نقش موثر دارند اعلام و در سال جاری تکمیل و بهره برداری شوند.

وی ادامه داد: بر همین اساس طرح های موثر حوزه تولید و امور زیربنایی این بخش در قالب ۲۰۰پروژه به سازمان برنامه و بودجه معرفی شده که در صورت تایید و تامین اعتبار تکمیل شوند.

وی همچنین با بیان اینکه فعالیت پروژه های عمرانی استان شنبه ۲۳ فروردین از سرگرفته می شود تصریح کرد:‌ در مجموع ۲ هزار و ۱۰ طرح کلان و کوچک با ۲ هزار  و ۱۰۰ میلیارد ریال تومان در حال اجرا می باشد که طرح های آزادراه خرم آباد _ بروجرد، راه آهن خرم آباد، بزرگراه ازنا _ شازند، خرم آباد _ کوهدشت و خرم آباد _ پلدختر از جمله آنها است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار داشت: به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور پروژه های عمرانی به منظور رعایت مسائل بهداشتی و فاصله اجتماعی تعطیل شد که بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا مقرر گردید این پروژه ها حداکثر تا شنبه هفته آینده فعالیت خود را از سرگیری کنند.

امیری بیان داشت: مصوبات این ستاد به دستگاه های اجرایی جهت اجرا ابلاغ و تیم هایی از شورای فنی استان به منظور نظارت بر اجرای این پروژه ها از لحاظ کمی، کیفی و پیشرفت فیزیکی تشکیل شده است .

وی اضافه کرد: همچنین در خصوص حوادث سیل فروردین ۹۸ با پیگیری های انجام شده بیش از ۴۰۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حوزه های مختلف تسهیلات بلاعوض و اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان اختصاص داده شد که در بخش مردمی مانند ساخت و ساز و تعمیر ساختمان های آسیب دیده و خسارت های وارد شده به بخش کشاورزی ثبت شده در سامانه به طور کامل تسهیلات پرداخت گردید.

امیری گفت:  پروژه های زیربنایی استان نیز با ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب و پرداختی حدود ۷۸۰ میلیارد تومان تا پایان سال مالی تکمیل و بهره برداری می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =