تردد خودرو در روزهای ۲۱ و ۲۲ فروردین در شهرهای استان مرکزی ممنوع است

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: تردد خودروها در سطح شهرهای این استان در روزهای پنج‌شنبه و جمعه( ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه ) ممنوع است.

بهروز اکرمی روز سه شنبه در حاشیه نشست قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی افزود: تردد خودروها در روزهای پنج‌شنبه و جمعه همانند روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه به جز در شرایط خاص ممنوع بوده و در صورت مشاهده توسط پلیس اعمال قانون می‌شوند.

وی ادامه داد: تمامی مراکز تفریحی و اصناف غیرضروری استان مرکزی ( مطابق با دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا) نیز در روزهای ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه تعطیل بوده و مرغ فروشی‌ها، نانوایی‌ها، قصابی‌ها، سوپر مارکت‌ها و اصنافی که اقلام ضروری مردم توسط آنها ارایه می شود، امکان فعالیت دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: همچنین در این روزها ورود خودروهای غیر بومی به استان ممنوع بوده و در صورت مشاهده، مالکان این خودروها توسط پلیس اعمال قانون می‌شوند.

اکرمی اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن آیین نیمه شعبان، توزیع نذورات و برگزاری آیین‌های مخصوص این روز به صورت عمومی در راستای مقابله با ویروس کرونا در استان مرکزی مرکزی ممنوع است.

وی گفت: فعالیت ادارات استان مرکزی بر اساس مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان از شنبه بیست و سوم فروردین ماه از ساعت هشت صبح تا ۱۳ ظهر بوده و مراجعات به این نهادها باید با دستکش و ماسک انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی از تهیه محتوا در شورای اطلاع رسانی استان خبرداد و افزود: این محتوا توسط رسانه‌های استان اطلاع رسانی می‌شود.

کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه،تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =