برای جلوگیری از شیوع کرونا از تجمعات جلوگیری شود

تهران- ایرنا- نماینده مردم بویین زهرا در مجلس با درخواست از مردم برای ماندن در خانه جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید از ایجاد تجمعات جلوگیری شود چرا که در هر شهر و استان که این مهم محقق شده آمار مبتلایان کاهش یافته است.

روح‌الله بابایی صالح روز سه‌شنبه در نخستین نشست علنی مجلس شورای اسلامی در سال ۹۹،  اظهارداشت: تاکنون ۲۰۸ کشور با مشکل انتشار ویروس کرونا مواجه شده‌اند که ایران نیز یکی از این کشورها است و در این زمینه مسئولان حوزه سلامت، ستاد مقابله با کرونا، بسیج، ارتش، سپاه، نیروهای مسلح و مردمی زحمات بسیاری کشیده و موفق عمل کرده‌اند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی افزود: لازم است در این حوزه از پرتونگاران و کارکنان رادیولوژی‌ها قدردانی ویژه‌ داشته باشیم که به طور مستقیم با مبتلایان به ویروس کرونا ارتباط دارند.

بابایی‌صالح خطاب به پزشکیان که ریاست جلسه صحن مجلس را به عهده داشت، گفت: هزینه درمانی مبتلایان به کرونا از چه طریق پرداخت می‌شود، آن هم در شرایطی که گزارش‌های واصله در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیانگر این است که ۵۴ گروه از اصناف مختلف در این مدت بیکار شده‌اند، همچنین یک میلیون نفر در کشور فاقد شغل هستند که وضعیت آنها در آینده کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

وی اظهار داشت: دولت چه برنامه‌ای برای حمایت از هتلداران، گردشگران، کارخانجات، کارگاه‌ها و سایر مشاغلی دارد که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعطیلی کشیده شده‌اند.

عضو هیأت رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آیا امکانات بهداشتی در شهرها و روستاها متناسب با نیازشان توزیع شده است آن هم در شرایطی که مردم از وضعیت معیشتی مناسب برخوردار نیستند و این امر می‌طلبد که دولت تدابیری در این خصوص بیندیشد چرا که نگاه مردم در این زمینه به تصمیمات مجلس و دولت است.

بابایی صالح در ارائه پیشنهاد به ستاد ملی مقابله با کرونا که از سوی تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی مطرح شده است، یادآور شد: آنچه مسلم است برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید از ایجاد تجمعات جلوگیری شود چرا که در هر شهر و استان که این مهم محقق شده آمار مبتلایان کاهش یافته است.

وی همچنین با افرادی که عزیزان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده و نتوانسته‌اند حتی برای آنها مراسم ختم برگزار کنند، ابراز همدردی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha