جبهه آزادیبخش خلق سریلانکا تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

تهران - ایرنا - حزب جبهه آزادیبخش خلق (JVP) سریلانکا روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران را محکوم کرد.

این جبهه امروز با صدور بیانیه‌ای، به طور مشترک تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا علیه ملل ایران، سوریه، ونزوئلا و کوبا را محکوم کرد. 

جبهه آزادی بخش خلق سریلانکا این تحریم‌ها را به ویژه در شرایطی که این کشورها در حال نجات جان مردم خود در مبارزه با کرونا هستند، اقدامی امپریالیستی خواند و این رفتار غیرانسانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حق مردم مظلوم جهان را نمادی از ستمگری وحشیانه یک دولت مدعی دمکراسی و بشر دوستی در قرن ۲۱ در سطح بین الملل توصیف کرد. 

این بیانیه به طور خاص به اقدامات غیرانسانی آمریکا در حق ملت ایران پرداخت و نوشت: تحریم‌های این مدعی بشردوستی (آمریکا) علیه ملت ایران درحالی صورت می‌گیرد که بیماران سرطانی ایران هر روز بر اثر این تحریم‌های اقتصادی و دارویی جان خود را از دست می‌دهند، توانایی این کشور برای مبارزه با کرونا محدودتر می‌شود، موجب تخریب روند رشد اقتصادی این ملت می‌شود و دسترسی ایرانیان به پایگاه‌های اطلاعاتی مورد نیاز برای تداوم حیات و نیز رشد و توسعه را محدودتر می‌کند. 

این بیانیه افزوذد: "این درحالی است که دولتمردان آمریکا همچنان از تشدید حملات علیه ایرانیان دست نکشیده و تحت نام کذایی "اعمال حداکثر فشار بر ایران" تحریم‌های همه جانبه دیگری را علیه ملت مظلوم ایران وضع کرده و می‌کوشند بخش صنعت نفت ایران را نیز فلج کنند". 

جبهه آزادیبخش خلق سریلانکا همچنین به اقدامات مجرمانه آمریکا در سرقت اقلام دارویی کمکی ملت‌های مختلف جهان که در چنین شرایطی به همنوعان خود در دیگر کشورهای اعطا می‌کنند پرداخت و تاکید کرد که جامعه جهانی باید متفق القول مقامات ستمگر آمریکا را به دست قانون جزای بین الملل بسپارند. 

این بیاینه همچنین اقدامات دولت کوبا برای نجات جان شهروندان خود و همچنین کمک به دیگر ملل جهان برای رهایی از بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: اقدامات غیر انسانی رهبران آمریکا در حق مردم کوبا نیز در حالی صورت می‌گیرد که این کشور در این مقطع بسیار حساس از ناامنی بهداشتی در سطح جهان رتبه نخست کمک‌های بشردوستانه را با اعطای بیشترین و بهترین کمک‌های پزشکی به بیش از ۱۴ کشور جهان از جمله ایتالیا، از آن خود کرده است. 

این جبهه در پایان این بیانیه از  مردم کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه جهان خواست تا با اتخاذ موضعی واحد اقدامات ظالمانه آمریکا علیه ملل مظلوم جهان را به ویژه در شرایط شیوع غیرقابل کنترل بیماری کرونا محکوم کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =