۹۵ جرم سایبری در اجرای طرح‌ پدافند زیستی استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ۹۵ اقدام مجرمانه سایبری درراستای اجرای طرح‌های پدافند زیستی این استان از جمله شایعه‌پراکنی و اخبار جعلی بیماری کرونا شناسایی شد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «احسان آنقی» افزود: پلیس فتا با رصد مداوم  فضای مجازی و تمرکز بر کشف و شناسایی مجرمانی که از شرایط کرونا سوء استفاده می‌کنند هرگونه رفتار در حوزه احتکار یا گرانفروشی  اقلام بهداشتی و دارویی از قبیل ماسک، الکل، دستکش و دیگر اقلام تجهیزات را شناسایی و با خاطیان قاطعانه برخورد می‌کنند.

وی بیان کرد: تاکنون ۹۵ اقدام مجرمانه از سوی کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی کشف شده که ۲۸ مورد مربوط به تشویش اذهان عمومی و احتکار مواد بهداشتی ضروری مردم  بوده و ۶۷ مورد نیز خارج از استان  شناسایی شده اند.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد:  ۶۶ نفر در این خصوص احضار شده و تذکر و ارشاد تلفنی مبنی بر حذف مطالب منتشر شده در فضای مجازی گرفته اند.

سرهنگ آنقی عنوان کرد: در شرایط کنونی برخورد با شایعه‌سازان و منتشرکنندگان اخبار جعلی و کذب از مهمترین ماموریت‌های پلیس فتا در استان مرکزی است و با هر متخلفی که در صدد ایجاد تشویش اذهان عمومی و یا سوء استفاده اقتصادی از اوضاع فعلی باشند برابر قانون برخورد قضایی می‌شود.

وی گفت: اخبار و محتواهای بارگذاری شده در فضای مجازی، وضعیت خرید و فروش اقلام و تجهیزات بهداشتی و دارویی در سایت‌های فروشگاهی و کانال‌های شبکه اجتماعی در حال رصد دقیق و بررسی است و به محض رویت موارد مجرمانه برابر  ضوابط قانونی با متخلفان برخورد قضایی می‌شود.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از مردم درخواست کرد: اخبار موثق را از رسانه ملی و خبرگزاری‌های معتبر دریافت کنند و از توجه و باز نشر اخبار و تصاویر غیر قابل اعتماد که در فضای مجازی در حال انتشار است خودداری کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی منعکس کنند.
دستگیری اعضای باند سارقان اماکن خصوصی در اراک

فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: اعضای باند سارقان اماکن خصوصی کلانشهر اراک شناسایی و در چنگال قانون گرفنار آمدند.

سرهنگ «امیر مختاری» افزود: چند روز گذشته، گزارش‌هایی مبنی بر سرقت از اماکن خصوصی و به‌ویژه سرقت از  پارکینگ‌های مجتمع‌های مسکونی کوی گردو شهرستان اراک، به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام شد که موضوع در قرارگاه تشدید مبارزه با سرقت پلیس شهرستان اراک مطرح و تمهیدات ویژه برای بررسی موضوع آغاز شد.
وی بیان کرد: با شروع تحقیقات تخصصی و اقدامات میدانی انجام شده،  سه نفر سارق دستگیر و بخش زیادی از اموال سرقتی نیز از آنان کشف و به مالباختگان تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی شهرستان اراک ادامه داد: سارقان به ۲۵ فقره سرقت از اماکن خصوصی و پارکینگ‌های مجتمع‌های مسکونی شهرستان اراک اعتراف کردند و در ادامه تحقیقات ماموران همدست دیگر  این سارقان نیز که در امر خرید اموال مسروقه با آنان مشارکت داشت، شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ مختاری اظهار داشت: متهمان دستگیر شده در این عملیات، پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند.

پنج واحد صنفی متخلف در آشتیان مهر و موم شد
فرمانده انتظامی شهرستان آشتیان گفت: پنج واحد صنفی متخلف در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تشدید نظارت‌ها در پیشگیری از بیماری کرونا در این شهرستان مهر و موم شد.
سرهنگ«محمدعلی گودرزی» افزود: در پی شیوع ویروس کرونا و در اجرای مصوبات قرارگاه پدافند زیستی مبنی بر محدودیت فعالیت برخی صنوف، تشدید نظارت‌ها بر واحدهای صنفی در دستور کار ماموران پلیس این شهرستان قرار دارد و با جدیت دنبال می‌شود.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =