سارقان حرفه‌ای در کرمانشاه با اقتدار پلیس زمین‌گیر شدند

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام باند حرفه‌ای سارقان که در استان‌های مختلف مرتکب سرقت شده بودند، خبر داد و گفت: ۲ دستگاه خودروی متعلق به آنها نیز پس از تعقیب و گریزی یک ساعته توقیف شد.

پایگاه خبری پلیس روز سه شنبه به نقل از سردار «علی اکبر جاویدان» اعلام کرد: ماموران یگان امداد پلیس کرمانشاه حوالی ساعت ۴:۳۰ دقیقه بامداد امروز (۱۹ فروردین) حین گشتزنی در حوالی شهرک فدک، به یک دستگاه خودروی سانتافه با ۲ سرنشین مشکوک و در حالی که قصد متوقف کردن آن را داشتند، راننده با بی توجهی به اخطار ایست پلیس، اقدام به فرار کرد.

وی با اشاره به اینکه سرنشین این خوردو با یک قبضه اسلحه، خودروی پلیس را نشانه گرفته بود، افزود: ماموران برای متوقف کردن آنها با رعایت قانون به کارگیری سلاح ابتدا چند تیر هوایی شلیک و سپس به سمت لاستیک خودروی متواری نشانه گیری کرده و هر چهار چرخ آن را پنچر کردند.

سردار جاویدان ادامه داد: در همین حین یک دستگاه خودروی سمند به کمک سرنشینان سانتافه آمده و با قرار گرفتن مقابل خودرو پلیس و حمله به آن سعی در فراری دادن همدستان خود را داشتند که خودرو سانتافه از حرکت بازایستاد و ۲ سرنشین آن به سرعت سوار بر سمند به فرار خود ادامه دادند.

رییس پلیس استان کرمانشاه یادآوری کرد: ماموران پلیس در ادامه این بار به تعقیب خودروی سمند پرداخته و پس از شلیک به لاستیک های آن موفق به متوقف کردن خودرو شدند اما چهار سرنشین آن به سرعت و با توجه به تاریکی هوا اقدام به فرار کردند.

وی گفت: ماموران جان برکف انتظامی نیز برای تکمیل ماموریت حساس خود که بیش از یک ساعت به طول انجامید اقدام به تعقیب آنها کرده و با رعایت قانون به کارگیری سلاح و تیراندازی به سمت سارقان فراری، موفق به دستگیری سه نفر از آنها شدند.

سردار جاویدان تصریح کرد: طی بررسی های انجام شده سرقت های متعددی در استان های مختلف از جمله کرمانشاه، البرز و سمنان در پرونده اعضای این باند حرفه ای به چشم می خورد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در بازرسی از خودروی سانتافه یک قبضه سلاح کمری کشف شد، افزود: چند قطعه طلا و مقداری لوازم زینتی با ارزش نیز از جمله دیگر اموال کشف شده در داخل این خودرو بود.

وی تصریح کرد: همچنین در استعلام صورت گرفته از خودروی سمند نیز مشخص شد این خودرو سرقتی و پلاک آن جعلی است.

سردار جاویدان در پایان و با اعلام اینکه تلاش برای دستگیری دیگر عضو این باند ادامه دارد، از قاطعیت پلیس در برخورد با افراد مجرم و تبهکار سخن گفت و افزود: نیروی انتظامی به عنوان حافظ نظم و امنیت در جامعه تحت هیچ شرایطی اجازه ایجاد ناامنی به برخی فرصت طلبان نداده و با قدرت از امنیت مردم دفاع می کند.