۳۷۷ هزار خانوار به وسیله سازمان جوانان هلال احمر اصفهان پایش سلامت شدند

اصفهان - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: ۳۷۷ هزار خانوار شامل بیش از یک میلیون و ۵۱۰ هزار نفر از ۲۴ اسفند سال گذشته تا ۱۹ فروردین امسال با کمک سازمان جوانان این جمعیت در این استان در طرح پایش سلامت شامل تب سنجی و غربالگری شرکت کردند.

علی محمدهاشمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با تشریح فعالیت های جوانان عضو این جمعیت در خصوص بیماری کرونا اظهار داشت: ۲ هزار و ۴۰۶ نفر روز عضو جوان هلال احمر در این طرح شرکت کردند.

وی افزود: علاوه بر این۳۷  هزار و ۹۸۰ عدد ماسک، ۳۵ هزار و ۲۹۷ جفت دستکش، ۱۶ هزار و ۹۸۹ تیوپ ژل، ۱۶ هزار و ۸۹۱  بسته بهداشتی  سه هزار و ۳۱۵ بطری مایع ضد عفونی و ۲ هزار و ۷۸۱ لیتر مایع شوینده با همکاری و مشارکت جوانان عضو جمعیت هلال احمر استان بین اقشار محروم و خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان همچنین آموزش ۱۸۰ و پنج هزار و ۷۸۴ نفر در قالب ۴۶ هزار و ۴۷۰ خانوار به منظور حساس‌سازی نسبت به قطع زنجیره انتقال و  ارائه خدمات حمایت‌روانی در مواجهه با استرس و اضطراب ناشی از کرونا ویروس بصورت تلفنی با حضور روانشناسان و مشاوران تیم‎های سحر (ساماندهی حمایت‌های روانی اجتماعی) را از دیگر برنامه‌های حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان در این مدت اعلام کرد.

وی همچنین از اجرای پویش‌های ملی لبخند با خانواده و هلال آماده توسط اعضای جوانان و پیوستن مدیرعامل، مسوولان استان، داوطلبان،  نجاتگران و کارکنان جمعیت هلال احمر استان به این پویش‌ها خبر داد و افزود: این پویش‌ها در راستای اجرای طرح ملی خدمات بشر دوستانه در ایام نوروز با هدف تشویق مردم برای کنار خانواده و در خانه ماندن به عنوان بهترین و سالم ترین مکان برای پیشگیری از ابتلا و عدم انتقال بیماری ناشی از ویروس کرونا به اجرا در آمده است.

مدیرعامل جمیت هلال احمر اصفهان افزود:همزمان با اجرای پویش‌های اشاره شده، جشنواره فیلم و عکس بشر دوستی ، جشنواره نقاشی من، جشنواره خاطره نویسی ماه و قلم ، آوای وطن و مهر گویان نیز با مشارکت جوانان عضو این جمعیت در سراسر شعب استان اجرا شد.

وی تصریح کرد: افزایش سطح آگاهی و دانسته‌های اقشار  برای مقابله با ویروس کرونا از طریق انتشار اخبار آموزشی هلال احمر در فضای مجازی، ایجاد آرامش روانی و جلوگیری از ترس احتمالی اعضا و خانواده‌ها با افزایش نشاط و امید و افزایش سطح تاب‌آوری آحاد جامعه از جمله اهداف اجرایی این پویش‌ها بوده است.

بیش از چهار هزار امدادگر و نجاتگر، عضو جمعیت هلال احمر استان اصفهان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =