معاون استاندار خراسان رضوی: هموطنان همچنان به مشهد سفر نکنند

مشهد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:در مبادی ورودی استان ممنوعیت ورود مسافر همچنان ادامه دارد لذا هموطنان و زائران تحت هیچ شرایطی طی این روزها به مشهد سفر نکنند.

حسن جعفری روز سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در جمع خبرنگاران افزود: طرح فاصله گذاری تا ۳۰ فروردین ماه تمدید شد بنابراین در ۱۳۲ نقطه ورودی و خروجی استان خراسان رضوی از ورود مسافران ممانعت می‌شود و همان محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های سفر در ایام نوروز همچنان اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: ما اهالی مشهد نایب الزیاره همه هموطنان هستیم و مردم می توانند مراسم و آئین‌های مذهبی را در شهرهای خود برگزار  کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: از همه هموطنان و مشتاقان زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) می خواهیم به مشهد سفر نکنند و چنان چه افراد در قالب کاروان‌های زیارتی  و یا خودروی شخصی قصد ورود به استان خراسان رضوی را داشته باشند از ورودشان جلوگیری شده و به استان‌های خود بازگردانده خواهند شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس‌های بین فردی است.
این تصمیم شامل شهروندانی است که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند، یعنی بیمار یا مشکوک به ابتلای به کرونا نیستند اما ممکن است ناقل ویروس عامل این بیماری باشند و بر این اساس سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.
اجرای این طرح مراحل مختلفی دارد که برخی از آن پیشتر اجرا شده‌اند و هم‌اینک اقداماتی دیگر بر تمهیدات گذشته افزوده می‌شود.
از جمله اقدامات در چارچوب اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که تاکنون نیز اجرایی شده تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمع‌هایی مانند مراسم ختم و عروسی است.
به حداقل رساندن مسافرت‌های بین‌شهری نیز از مواردی است که در قالب اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی پیگیری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =