ورزش قم در سال گذشته ۱۶۰۰ مدال کشوری کسب کرد

قم – ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: ورزش قم در سال ۹۸ به ۱۶۰۰ عنوان انفرادی و ۱۲۰ عنوان تیمی مسابقات کشوری و همچنین ۱۱۰ مدال از مسابقات فراملی دست یافت.

رسول منعم روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته در شاخص‌های مختلف قهرمانی توفیقات خوبی داشتیم، ۱۶۰۰ عنوان انفرادی از مسابقات مختلف کسب کردیم و تیم‌های ورزشی قم ۱۲۰ مقام تیمی برای ورزش قم به دست آوردند.

وی ادامه داد: همچنین ۱۱۰ عنوان فراملی نتیجه عضویت ورزشکاران پرتوان قم در تیم‌های ملی و رهاورد قهرمانان ما از حضور در میادین مختلف برون‌مرزی بود، ضمن این که از بین ۴۷ هیات ورزشی فعال در استان، تعداد ۹۰ تیم باشگاهی نماینده قم در لیگ‌های مختلف ورزش کشور بودند.

برگزاری همایش تجلیل از قهرمانان ورزش

منعم گفت: امسال هم هماهند گذشته حمایت از قهرمانان و تیم‌های ورزشی استان را در دستور کار داریم، همچنین برای ایجاد زیرساخت‌های ورزشی به منظور ایجاد رشد و توسعه در هیات‌های ورزشی برنامه داریم و برای برگزاری همایش تجلیل از قهرمانان سال ۹۸ ورزش قم با هدف ایجاد انگیزه در قهرمانان آینده برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

وی بر ضرورت برنامه‌ریزی مطلوب به منظور تداوم پیشرفت ورزش قم، افزود: تمام هیات‌های ورزشی باید تقویم و برنامه عملیاتی سال ۹۹ خود را به معاونت ورزش این اداره کل ارائه کنند تا بررسی‌های لازم توسط این معاونت و کارشناسان ورزش اداره کل در جلسات اختصاصی با هر هیات انجام گرفته و انتظارات را برآورده کنیم.

کسب ۳ سهمیه بازی‌های ۲۰۲۱ توکیو در ورزش قم

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سال گذشته در رشته کشتی فرنگی با درخشش جوان با استعدادی همچون علیرضا نجاتی فرنگی‌کار وزن ۶۰ کیلوگرم قم در مسابقات ۲۰۱۹ کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان، ضمن کسب مدال برنز نخستین سهمیه حضور در بازی‌های المپیک نصیب ورزش قم شد.

منعم با بیان این که کسب سهمیه المپیک بعد از سه دهه در ورزش قم محقق شد، عنوان داشت: همچنین با درخشش حسین گلستانی در تیم ملی والیبال‌ نشسته و محمد محمدنژاد در تیم ملی بسکتبال با ویلچر، دو سهمیه بازی‌های پارالمپیک ژاپن همانند چهار سال گذشته به ورزش قم اختصاص پیدا کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود: یکی از شاخص‌های مهم برای ما کسب میزبانی مسابقات کشوری و اردوی تیم‌های ملی است که امسال پیگیری لازم را در این زمینه داریم، ضمنا تعویق یک ساله بازی‌های المپیک توکیو یک فرصت بسیار مغتنم برای تلاش بیشتر به منظور افزایش سهمیه‌ ورزش قم در این رخداد بزرگ است.

برگزاری همایش تجلیل از پیشکسوتان

منعم در پاسخ به این سوال که برای حمایت از پیشکسوتان ورزش قم چه برنامه‌ای دارید؟ بیان داشت: از سال‌ها قبل انجمن پیشکسوتان ورزش در استان قم فعال است که توسط این قشر عزیز و پرتلاش شرایط خوبی دارد، برنامه‌های متنوعی اجرا می‌شود و موضوعات مربوط به پیشکسوتان را از طریق این انجمن پیگیر هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم ابراز داشت: حتی برای روزهای پایانی سال گذشته همایش تجلیل از پیشکسوتان نیز با پیگیری‌های این انجمن در نظر گرفته شده بود که متاسفانه با مشکل شیوع کرونا مواجه شدیم و لغو شد، با این حال تلاش می‌کنیم که خدمات و برنامه‌های بهتری را برای آن ها در نظر بگیریم.

ضد عفونی اماکن ورزشی برای مقابله با کرونا

منعم در ادامه گفت: ستاد مبارزه با کرونا در ورزش قم را با حضور معاونین و کارکنان این اداره کل و همچنین هیأت پزشکی ورزشی تشکیل دادیم تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای جلوگیری از شیوع این ویروس در اماکن و فضاهای ورزشی و همچنین در ورزشکاران انجام پذیرد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات ما از طریق این ستاد، هیات‌های ورزشی و ثمن‌های جوانان ارائه مشاوره‌های علمی و روانی به اهالی مناطق محروم به منظور اطلاع‌رسانی بیشتر از عواقب و پیامدهای این ویروس بود، ضمن این که برنامه‌ریزی لازم در خصوص گندزدایی و ضد عفونی کردن اماکن ستادی و برخی اماکن ورزشی صورت گرفت.

وی یاد آور شد: تعیین روانشناسانی برای برخی افراد ورزشکار که به نوعی درگیر این بیماری بودند دیگر اقدام در زمینه مقابله با کرونا بود، ضمن این که گروه‌های جوانان ما در این زمینه اقدامات خوبی در ارائه خدمات به جامعه جوان و قهرمانان ورزشی استان قم انجام دادند.

تهیه لوازم بهداشتی مورد نیاز برای مناطق محروم

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود: تهیه اقلام بهداشتی برای کارکنان ستادی و عواملی که درگیر مدیریت اماکن ورزشی بودند و تهیه لوازم بهداشتی مورد نیاز برای مناطق محروم توسط سمن‌های زیر مجموعه معاونت فرهنگی و امور جوانان نیز در این ایام صورت پذیرفت.

وی تصریح کرد: برای ما بسیار اهمیت داشت که تمام ورزشکاران، قهرمانان، ‌مدیران ورزشی و به ویژه پیشکسوتان عزیز ورزش قم در این ایام از کرونا آسیب نبینند، به همین دلیل پیگیری‌های جدّی از وضعیت روحی و جسمی آن ها به ویژه افرادی که درگیر این موضوع بودند انجام شد که خوشبختانه تعدادی از قهرمانان و پیشکسوتان بهود یافتند اما زنده‌یاد محمود شریفی دبیر با سابقه هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین به رحمت ایزدی پیوست.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند. ر.ج/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =