هشدار مقام روس به آمریکا درباره پیامدهای عدم لغو تحریم‌های ایران

مسکو – ایرنا- نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین به آمریکا در مورد پیامدهای عدم لغو تحریم‌های ضدایرانی هشدار داد.

میخاییل اولیانوف روز سه شنبه در توییتر نوشت: آمریکا آماده نیست تا درباره کاهش تحریم‌ها در مورد ایران فکر کند.

وی افزود: بسیار خوب، صرفا ملاحظات انسانی را کنار می‌گذاریم در هر صورت این اقدام امریکا واقعبینانه نیست با توجه به اینکه ویروس کرونا ممکن است به کشورهای همسایه سرایت کند و ۷۰ هزار نیروی نظامی آمریکا و شمار زیادی از شهروندان امریکایی در منطقه را تحت تاثیر قرار دهد.

اولیانوف که نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی است در توییت دیگری بر لزوم گسترش اینستکس و شرکت کشورهای بیشتر در این ساز و کار تاکید کرد.

وی افزود: من به گسترش فهرست شرکت کنندگان در اینستکس و مشارکت کشورهای بیشتر در خارج از اتحادیه اروپا در این طرح فکر می‌کنم چرا که به نفع همه است.

مقام روس خاطرنشان کرد: اگر این اتفاق رخ بدهد دورنمای بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات خود در چارچوب برجام روشن‌تر خواهد شد.

اینستکس (INSTEX) یا سامانه حمایت از مبادلات تجاری یک ابزار ویژه مالی است که در بهمن ۱۳۹۷ توسط فرانسه، آلمان و انگلیس برای تسهیل تجارت غیردلاری با ایران ایجاد شد.
مقر اینستکس در پاریس پایتخت فرانسه است.

وزارت امور خارجه آلمان روز ۱۲ فروردین ماه نخستین عملیات مالی با ایران بر اساس سازوکار مالی اروپا و ایران موسوم به اینستکس را تأیید کرد.

براساس بیانیه این وزارتخانه که در توییتر منتشر شد برلین، پاریس و لندن اولین معامله تجاری با ایران بر اساس اینستکس را برای تسهیل ارسال تجهیزات پزشکی به ایران با موفقیت انجام داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =