۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83741989
۰ نفر

برچسب‌ها

شالیکاران به توصیه های بهداشتی توجه کنند

رشت _ ایرنا _ رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از کشاورزان شالیکار استان خواست با توجه به فرارسیدن سال زراعی جدید برای حفظ سلامتی خود به توصیه های فنی و بهداشتی توجه جدی داشته باشند.

علی درجانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توصیه های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در مراکز جهادکشاورزی دهستان ها و بخشداری ها تهیه شده و در اختیار کشاورزان شالیکار قرار گرفته و باید در عمل به توصیه ها توجه جدی داشته باشند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه شالیکاران به ضدعفونی ابزارآلات کشاورزی اظهار داشت:کشاورزان باید پس از پایان استفاده روزانه از این ابزارآلات با محلول ضدعفونی کننده نسبت ضدعفونی آنها اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: شالیکاران بعد از هر مرحله از کار اعم از انجام سرویس و نگهداری ماشین آلات کشاورزی حتما دست های خود را با آب و صابون به خوبی شسته، ضمن اینکه استفاده از دستکش برای کار با ماشین آلات کشاورزی مورد تاکید است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان بیان داشت: همچنین برای پیشگیری از انتشار کرونا باید کشاورزان از تجمعات و ترددهای  بی مورد در روستاها پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه خزانه گیری بر اساس تقویم زراعی در حال انجام است، خاطر نشان کرد: شالیکاران باید به توصیه ها و هشدارهای هواشناسی هم توجه جدی داشته باشند.

تاکنون بیش از ٧٠ درصد از اراضی شالیکاری گیلان شخم زمستانه شدند.

استان گیلان به عنوان بزرگترین تولید کننده ارقام بومی و باکیفیت برنج در کشور دارای ٢٣٨ هزار هکتار اراضی شالیزاری است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha