۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83741976
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کاهش شیوع کرونا در قزوین

قزوین - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: روند کاهشی شیوع ویروس کرونا در سطح استان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و خانه‌نشینی شهروندان آغاز شده است.

دکتر پیمان نامدار روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: آمار روزانه بیماران بستری شده با علایم حاد تنفسی که براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش بستری هستند با کاهش ۳۵ درصدی از ۴۰۰ مورد به ۲۵۷ نفر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اگرچه روند نزولی این بیماری در سطح استان آغاز شده اما ادامه این روند به طور قطع به همکاری مردم، دستگاه‌های دولتی، اصناف و واحدهای تولیدی استان در رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی بستگی دارد.

این مسوول علوم پزشکی به ادامه فعالیت برخی از اصناف و واحدهای تولیدی کم خطر و با خطر متوسط از ۲۳ فروردین ماه جاری اشاره و اظهار داشت: برای آغاز به کار بخش‌های یاد شده، تاکید این دانشگاه بر رعایت موارد لازم پزشکی و بهداشتی برای هفت گروه صنفی و صنعتی که از سوی سازمان صمت نیز به آنها ابلاغ خواهد شد، بوده تا جایی که اگر شرایط مورد نظر ما به طور کامل رعایت شود می‌توان امیدوار بود که روند نزولی ویروس کرونا در سطح استان، تا زمان ریشه کنی این بیماری، به تثبیت برسد.

به گفته وی، اگر خدای ناکرده این مساله محقق نشود و مردم احساس کنند که شرایط برای ادامه فعالیت روزانه آنها همانند سابق شده و بخواهند به طور عادی به کسب و کار خود، بدون رعایت موازین بهداشتی ادامه دهند به طور قطع وارد پیک دوم این بیماری خواهیم شد.

نامدار اضافه کرد: لازم است شهروندان تا وقتی واکسن و داروهای تایید شده این بیماری به بازار بیاید نسبت به حفظ جان خود و اطرافیانشان، به خصوص سالمندان به عنوان آسیب پذیرترین افراد به این بیماری، رعایت لازم را در عین ادامه فعالیت‌های اجتماعی خود داشته باشند.

۹ مرکز درمانی و بیمارستانی در سطح استان قزوین پذیرای بیماران کرونایی هستند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =