۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 1374
کد خبر: 83741964
۱ نفر

برچسب‌ها

عاملان حیوان آزاری  در فریدون‌شهر دستگیر شدند

اصفهان- ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: عاملان دار زدن یک قلاده سگ و انتشار فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی در فریدون شهر شناسایی و دستگیر شدند.

مرتضی جمشیدیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ روز پیش  فیلمی از به دار آویخته شدن یک قلاده سگ در یکی از روستاهای شهرستان فریدون‌شهر در فضای مجازی منتشر شد که تأثر عموم مردم از این اقدام غیراخلاقی را در بر داشت.
وی گفت: پس از انتشار این فیلم با پیگیری دوستداران محیط زیست، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فریدون شهر، دستور دادستان و اقدام سریع پلیس اطلاعات امنیت عمومی و یگان حفاظت محیط زیست سرنخ‌های موجود رهگیری و با قاطعیت دستگاه قضایی سرانجام کمتر از سه ساعت عاملان این اقدام، شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه حیوان آزاران دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به دادگستری معرفی شدند گفت: بر اساس قانون هر فردی که به حیوانی ضرر برساند و موجب آزار شود، باید مجازات قانونی را طی کند.

در قانون مجازات اسلامی آمده است که هر شخص خلاف مقررات و بدون مجوز قانونی اقدام به حیوان آزاری و شکار یا صید حیوانات یا جانوران حفاظت شده کند به حبس از ۲ تا ۱۰ سال محکوم می‌شود.

شهرستان فریدون‌شهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =