۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83741909
۰ نفر

برچسب‌ها

خلخال سفیدپوش شد

اردبیل - ایرنا - بارش برف در نوزدهمین روز از فصل بهار در خلخال و مناطق تابعه این شهرستان موجب سفیدپوش شدن منطقه شده و چهره خلخال را زمستانی کرد.

رییس اداره هواشناسی خلخال روز سه‌شنبه  به خبرنگار ایرنا گفت: با ورود سامانه سرد و بارشی به منطقه بارش شدید باران در شهر از شب گذشته در خلخال آغاز و از بامداد امروز نیز بارش برف همراه با کولاک در این شهر و مناطق تابعه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
فرامرز فرض‌الله‌پور از بارش بیش از ۲۴ میلیمتر باران در طول شب گذشته در خلخال خبر داد و افزود: تاکنون بیش از هشت سانتیمتر برف بر روی زمین نشسته و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی و گردنه‌های بیشتر گزارش شده است.

وی اظهارداشت: بارش برف همراه با وزش باد با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت موجب بروز کولاک برف در این شهر شده و شدت کولاک با توجه با شدت وزش باد در مناطق کوهستانی و مرتفع این شهرستان بیشتر است.

وی به بارش ۳۴ میلیمتر باران در هفته جاری در خلخال اشاره کرد و گفت: دمای هوا بطور قابل محسوسی کاهش یافته و در حالی که حداقل دمای روز گذشته این شهر یک درجه بالای صفر بود هم‌اکنون به سه درجه زیر صفر رسیده است.

بارش برف در نوزدهمین روز از فصل بهار  و در حالی که درختان میوه در مناطق نیمه‌گرمسیری بخش‌های خورش‌رستم و شاهرود خلخال به شکوفه نشسته احتمال سرمازدگی سردرختی باغ‌های میوه را افزایش می‌دهد.

بارش برف موجب یخبندان تمام راه‌های ارتباطی شده و در بسیاری از راه‌های ارتباطی روستایی خلخال رانندگان خودروها را وادار به استفاده از زنجیرچرخ کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =