افزایش ۴۴ درصدی صادرات آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: میزان صادرات کالا از این استان طی سال گذشته ۴۴ درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش نشان می‌دهد.

غلامرضا بابایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این میزان افزایش طی سال گذشته شامل بیش از یک میلیون و ۲۰۵ هزار تن انواع کالا بود که به کشورهای مختلف صادر شد.

وی افزود: تجارت خارجی و واردات کالا نیز در سال گذشته در این استان ۶۹ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به تعداد طرح‌های صنعتی اجرا شده طی سال گذشته نیز بیان کرد: هزار ۹۷۰ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۶ هزار و ۳۱۶ میلیارد ریال در سطح استان اجرا شده است که زمینه اشتغال ۵۴ هزار و ۴۵۳ نفر را در پی داشت.

وی افزود: در سال گذشته در بخش صنعت تعداد ۷۸۸ فقره جواز تاسیس و ۲۹۹ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده که منجر به اشتغالزایی بیش از پنج هزار نفر شد.

«بابایی»، گفت: هم‌اکنون ۲۹۰ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان در حال اجرا است که زمینه اشتغال برای هشت هزار و ۲۲ نفر را فراهم خواهد کرد.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه معدن نیز هم اشاره کرد و اظهار داشت: طی سال گذشته در حوزه معدن ۶۵ فقره پروانه اکتشاف و در  بخش معدن نیز ۳۹ فقره پروانه جدید صادر شده است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی به دلیل مرز مشترک با سه کشور دارای پتانسیل خاصی برای تجارت جهانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =