۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان برای مدیریت فضای فعلی نیاز است

تهران- ایرنا- سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با قدردانی از مدیریت مطلوب دولت در شرایط کرونایی، گفت: ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان منابع برای مدیریت فضای فعلی کشور و کنترل رکود تورمی نیاز است.

«مهرداد بائوج لاهوتی» در نشست روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدیریت مطلوب کشور، در شرایط کرونایی گفت: خوشبختانه امروز وضعیت بحرانی استان گیلان با اقدامات انجام گرفته تا حدودی بهبود یافته و ۵۰ تا ۶۰ تخت بیمارستانی خالی است. دولت، ارتش و سپاه و کادر درمانی تلاش بسیاری کردند که باید از آن ها قدردانی شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد نایب رئیس مجلس مبنی بر حضور نمایندگان در مجلس برای تشکیل جلسات صحن  در ۲ یا ۳ هفته آینده، افزود: نمایندگان آمادگی دارند تا در مجلس بمانند اما باید مشخص شود که برنامه مجلس تا ۳ هفته آینده چیست و چگونه می‌تواند به شرایط کنونی کشور کمک کند.

لاهوتی با بیان اینکه در شرایط رکود تورمی قرار داریم، تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا موجب تشدید رکود تورمی شد بنابراین منابعی لازم است که طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان منابع برای مدیریت فضای فعلی کشور باید تخصیص داده شود.

وی یادآور شد: دولت پیشنهاد داده ۷۵ هزار میلیارد را از کاهش ذخیره سوخت می‌توان تامین کرد اما این خلاف قانون پولی و بانکی است بنابراین مجلس باید مشکل را حل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان با توجه به شرایط کشور در امسال کسری بودجه خواهیم داشت، گفت: در بودجه برای فروش نفت پیش بینی هایی شده اما شرایط فعلی صادرات فروش نفت را با مشکل مواجه کرده است.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: در مجموع باید مشخص شود که مدیریت فضای کنونی به طور کامل به دولت باید سپرده شود یا مجلس نیز می‌تواند نقش آفرینی کند و در تصمیم‌گیری‌ها سهیم باشد

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha