۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 83741865
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رکورد جدید روسیه در تعداد مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته

مسکو - ایرنا - ستاد مقابله با گسترش کرونا در روسیه اعلام‌کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۱۵۴ نفر دیگر در ۴۳ منطقه روسیه به کرونا مبتلا شدند تا رکورد تازه‌ای در تعداد مبتلایان طی یک روز به ثبت برسد.

به گزارش روز سه‌شنبه این ستاد، طی روز گذشته در روسیه، ۱۱ تن دیگر جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست دادند تا تعداد جانباختگان به ۵۸ تن برسد.

در حال حاضر بر اساس آمار رسمی، هفت هزار و ۴۹۷ نفر در ۸۱ منطقه روسیه به کرونا مبتلا شده اند در حالی که تعداد بیماران مرخص شده ۴۹۴ نفر گزارش شده است.

اطلاعات نشان می‌دهد مسکو همچنان مرکز شیوع کرونا در روسیه است و طی ۲۴ ساعت گذشته در پایتخت تزارها ۶۹۷ نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

در سنپترزبورگ دومین شهر مطرح روس‌ها نیز طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ نفر دیگر به کرونا مبتلا شده‌اند.

گفتنی است، روسیه از دو هفته پیش و در راستای جلوگیری از گسترش کرونا به صورت رسمی تعطیل شده است و این تعطیلات تا ۱۱ اردیبهشت ادامه دارد.

مقامات روسیه پیش‌بینی کرده‌اند که تعطیلات اجباری در روسیه دو درصد از تولید ناخالص ملی این کشور را از آن خود کند چرا که به دستور رییس جمهور روسیه باید به تمامی روس‌های شاغل که اکنون در خانه هستند، حقوق پرداخت.

روسیه تمامی پروازهای خود به دیگر کشورها را قطع کرده و تمامی قطارهای این کشور به مقصد دیگر کشورها متوقف شده‌ است و علاوه بر این جرایم سنگین مالی و زندان برای متخلفان از قرنطینه و طرح انزوای خانگی در نظر گرفته است با این حال همچنان کرونا در حال گسترش در پهناورترین کشور جهان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =