یک هزار میلیارد ریال برای گازرسانی روستاهای کردستان هزینه شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: سال گذشته برای گازرسانی به ۱۲۸ روستای این استان و اتصال آنها به شبکه گاز سراسری، یک هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شد.

احمد فعله‌گری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال ۴۶ روستا در هفته دولت و ۸۲ روستا و ۱۳ کوخ واقع شده در مناطق مرزی بانه در دهه فجر از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۸۵۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در این استان اجرا شد، اضافه کرد: در مجموع تاکنون یک هزار و ۳۰۷ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۷۸ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان اجرا شده که سه هزار و ۳۹۶ کیلومتر در بخش شهری و هفت هزار و ۳۸۲ کیلومتر نیز در بخش روستایی است.

فعله‌گری با بیان اینکه ۳۰ درصد شبکه گذاری گاز طبیعی شهری و ۷۰ درصد نیز روستایی است، افزود: با گازدار شدن ۱۲۸ روستای استان در سال گذشته ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت روستایی از ۸۲ درصد به ۹۱.۶ درصد افزایش یافت.

وی تاکید کرد: در صورت رفع بیماری کرونا و تامین اعتبارات لازم، تا پایان سال ۹۹ تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری کردستان از گازطبیعی برخوردار و تعداد مشترکان شرکت گاز استان در بخش‌های خانگی، تجاری،  صنعتی و اداری ۵۴۰ هزار مورد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =