تصادفات جاده‌ای نوروز در سمنان ۷۵ درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- رییس پلیس راه استان سمنان گفت: تصادفات جاده‌ای از بیست و پنجم اسفند ۹۸ تا پانزدهم فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۷۵ درصد کاهش یافت.

سرهنگ تقی کبیری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: در این مدت با توجه به شیوع ویروس کرونا و کمتر شدن ترددها، در تمام محورهای مواصلاتی استان سمنان تصادف‌های منجر به فوت ۴۲ درصد و تصادف های جرحی ۶۲ درصد کاهش داشته است.

وی ابرازداشت: ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه به علت خستگی و خواب آلودگی و تخطی از سرعت مجاز، علت عمده تصادف‌ها در محورهای مواصلاتی استان سمنان در مدت یاد شده بود.

رییس پلیس راه استان سمنان تصریح کرد: تردد در جاده‌های استان سمنان، با توجه به توصیه کارشناسان مبنی بر ماندن در خانه به منظور شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا، ۶۲ درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: کاهش تصادف‌ها و تردد در محورهای مواصلاتی استان سمنان در طرح نوروزی امسال نشان می‌دهد شهروندان توصیه‌های بهداشتی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را جدی گرفتند و در خانه‌ها ماندند.

کبیری با اشاره به پرترددترین روز در جاده‌های استان سمنان، اضافه کرد: بیست و پنجم اسفند ۹۸ عنوان پرترددترین روز محورهای مواصلاتی استان را طی اجرای طرح نوروزی امسال به خود اختصاص داد و روزهای ۲۶ و ۲۷ اسفند سال گذشته نیز روزهای پر تردد در زمان اجرای این طرح بود.

وی خاطرنشان کرد: سیزدهم فروردین ۹۹ یا روز طبیعت، کم‌ترین تردد در جاده‌های استان سمنان ثبت شد که اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و همکاری شهروندان در این مساله تاثیرگذار بود.

وی افزود: اوج تردد در محورهای مواصلاتی استان سمنان در روز یکشنبه ۲۵ اسفند ۹۸ بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ بود، همچنین، بیشترین تردد در محور شریف‌آباد به ایوانکی در ساعت هفت تا هشت در روز بیست و پنجم اسفند ۹۸ ثبت شد.

رییس پلیس راه استان سمنان، با تاکید بر پرهیز از رانندگی با سرعت و سبقت غیرمجاز، اضافه کرد: رعایت فاصله طولی مهمترین نقش را در پیشگیری و جلوگیری از تصادف در جاده‌ها دارد.

۶۰ تیم پلیس برای تامین نظم و امنیت جاده‌ها از بیست و پنجم اسفند در محورهای مواصلاتی استان سمنان مستقر شدند و این تیم‌ها مجهز به دوربین سیار کنترل سرعت بودند.

در استان سمنان هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، راه های اصلی، فرعی و روستایی وجود دارد و حدود ۱۵۰ دوربین ثابت و سیار نظارتی و ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان سمنان فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =