افزایش ۲ برابری زباله‌گردی در کلانشهر اراک نگران کننده است

اراک - ایرنا - سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: افزایش ۲ برابری زباله‌گردی در این شهر پس از شیوع ویروس کرونا نگران کننده است و می‌طلبددر این راستا تدبیر ویژه صورت بگیرد.

«حمیدرضا قناتی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا قبل از شیوع ویروس کرونا حدود ۵۰۰ زباله‌گرد در کلانشهر اراک گزارش شده بود اما در سال جدید و به دنبال تعطیلی برخی مشاغل کاذب و بیکاری عده‌ای از افراد، شمار این افراد بالغ بر یک‌هزار و ۲۰۰ نفر شده است.

وی بیان کرد: زباله‌گردی رفتاری پرخطر در راستای گسترش ویروس کرونا است و می‌طلبد که مسئولان مربوطه به‌ویژه دستگاه قضایی برخوردهای قاطع و بازدارنده در این زمینه داشته باشند تا افراد به راحتی برای جمع‌آوری پسماندهای خشک وارد مخازن پسماند شهری نشوند.

سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک ادامه داد: بر اساس ماده ۱۶، پسمانددر زمره اموال شهرداری محسوب می‌شود و در این ماده قانونی جرایم مالی برای سرقت‌کنندگان مواد زاید شهری در نظر گرفته شده اما، در شرایط فعلی موضوع خطر جدی آن در شیوع ویروس کرونا اهمیت دارد و باید  قوانین برخورد با این قشر تشدید شود.

قتانی بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون مدیریت شهری اراک اقدامات موثری در راستای گندزدایی و ضدعفونی کردن شهر در مناطق مختلف انجام داده و در این راستا پاکبانان علاوه بر وظیفه پاکسازی شهر اقدامات مطلوبی در این راستا داشته‌اند.

وی گفت: روزانه ۶۰۰ پاکبان و نیروهای خدمات شهری اراک در حال خدمت رسانی به مردم هستند و حجم کار و خدمت رسانی این قشر چندین برابر و سنگین‌تر شده است.

سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک اضافه کرد: هسچ یک از  پاکبانان و خانواده‌های آنان در اراک به بیماری کرونا مبتلا نشده‌اند  و این مهم به دلیل آموزش این قشر در رعایت بهداشت فردی است.

قناتی عنوان کرد: حدود سه هزار مخزن جمع‌آوری پسماند در کلانشهر اراک وجود دارد که این مخازن هر شب با استفاده از محلول‌های کلر ضدعفونی می‌شود.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =