سرنشینان بیش از پنج هزار خودرو در ابرکوه  پایش سلامت شدند

یزد- ایرنا- فرمانده منطقه انتظامی ابرکوه گفت: از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکنون راننده و مسافران پنج هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در این شهرستان زیرپوشش طرح پایش سلامت و غربالگری قرار گرفتند.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سعید زینلی افزود: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا و قطع زنجیره آن طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی در حال اجراست.

وی بدون اشاره به شناسایی تعداد مبتلایان احتمالی گفت: شهروندان رعایت نکات بهداشتی و تذکرهای ستاد مقابله با کرونا را جدی بگیرند و از هموطنان انتظار می‌رود تا پایان این طرح و بازگشت به شرایط عادی از سفر به این شهرستان خودداری کنند.

فرمانده انتظامی ابرکوه با درخواست از شهروندان برای همکاری با پویش‌های مردمی و پلیس خاطر نشان کرد: خودروهایی که در شهر بدون هدف تردد می‌کنند با اعمال قانون توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود

همچنینسرتیپ محمدرضا میرحیدری  فرمانده انتظامی یزد امروز اعلام کرد که  از ابتدای شروع طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تاکنون توسط ماموران پلیس از ورود و خروج پنج هزار و ۵۲۶ دستگاه انواع خودرو به شهرهای استان جلوگیری شد.

وی از مردم خواست ، با رعایت کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها کمک کنند تا به یاری خدا و مدد یکدیگر بتوان از این شرایط سخت عبور کرده و با غلبه بر ویروس کرونا و مهار آن، سلامتی و آرامش را به ارمغان آورد.

به گفته میرحیدری از ابتدای شروع طرح یادشده تاکنون  ۱۳۳ راننده به دلیل نادیده گرفتن مقررات اعمال قانون شدند و ۷۶ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا فردا( سه شنبه) ۲۰ فروردین ماه جاری ادامه دارد، امید است که در این بازه زمانی اثربخش باشد البته امکان تمدید آن نیز وجود دارد.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به ۲۰۸ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

هدف از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس با کاهش تماس و نبود برگزاری اجتماع و حذف ترددهای غیرضروری در استانهاست.

 شیوه اجرای طرح به این صورت است که صرفا افراد بومی و مقیم و ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر هستند و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =