هشدار پلیس آگاهی البرز درخصوص  کلاهبرداری کارت به کارت

کرج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی البرز در خصوص کلاهبرداری کارت به کارت به شیوه های مختلف دراین استان هشدار داد .

سرهنگ محمد نادربیگی روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که با توجه به  افزایش جابه جاییمبالغ  به صورت کارت به کارت تا سقف ۱۰ میلیون تومان ، مردم به هیج وجه فریب پیام ها و تماس های افراد ناشناس را نخورند.

وی اضافه کرد: درچنین شرایطی کلاهبرداران با شیوه های مختلف  با مردم تماس و اعلام می کنند که  شما برنده  سفر به عتبات عالیات ، قرعه کشی اپراتورهای تلفن همراه و یا کمک هزینه به دلیل بیکاری مشاغل به علت شیوع ویروس کرونا شده و  درخواست واریز مبالغ می کنند.

نادربیگی خاطرنشان کرد که کلاهبرداران  پس از ترغیب سوژه های خود  و کشاندن آنان به سمت خود پرداز ها ، موجودی حساب آن ها را با  شگردهای خاص، خالی و به حساب های مختلف انتقل می دهند.

وی افزود:  برای پرداخت و انتقال وجه نیازی  به مراجعه حضوری به دستگاه خودپرداز نیست و برای انتقال وجه به حساب  نیاز به ارسال مشخصات کامل حساب  نمی باشد.

رییس پلیس آگاهی البرز تاکید کرد که مردم درچنین شرایطی  شماره کارت و حساب خود را نیز نباید ارایه کنند چرا که سبب کلاهبرداری های مختلف ازجمله واریز مبالغ ازحساب دیگران توسط کلاهبرداران صورت می گیرد که عواقب آن به عهده صاحبان حساب می باشد.

وی از عموم مردم خواست  چنانچه مواردی مانند درخواست های تلفنی و یا حضوری افراد ناشناس برای انجام هرگونه عملیات بانکی، انتقال وجه، کارت به کارت و ارایه رمز اول و دوم کارت عابر بانک  را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =