دادستان قزوین: سلامت عمومی از مصادیق بارز حقوق عامه است

قزوین - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: سلامت عمومی از مصادیق بارز حقوق عامه و مورد تاکید شرع مقدس، قانونگذار، مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه است و بدون هیچ تعارفی با متخلفان این حوزه برخورد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دادسرای قزوین، محمد قاسمی روز سه شنبه در نشست مشترک با سرپرست، معاونان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص ویروس کرونا که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، افزود: موضوع سلامت عمومی در دستگاه قضایی از حساسیت خاصی برخوردار است و هر کجا احساس شود تهدیدی علیه بهداشت و سلامت جامعه در حال وقوع است، دستگاه قضایی قاطعانه ورود کرده و با متخلفان برخورد بازدارنده خواهد داشت.

این مقام قضایی استان تصریح کرد: این آمادگی در دستگاه قضایی استان وجود دارد تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از تمامی ظرفیت‌های قانونی در جهت پیشگیری از جرائم و تخلفات حوزه بهداشت، درمان و سلامت عمومی و همچنین اجرایی شدن وظایف قانونی دانشگاه علوم پزشکی در راستای احیای حقوق عامه استفاده کند.

وی گفت: بدون شک با برگزاری نشست‌های مشترک و تشکیل اتاق فکر از نقطه نظرات متقابل کارشناسان قضایی و پزشکی برای رسیدن به اهداف مد نظر، بهرمند خواهیم شد تا با اقدامات کارشناسی و به موقع، شاهد ارتقای سطح بهداشت و سلامت عمومی باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: آحاد مردم شریف و جامعه جهانی به این نتیجه رسیده اند که تنها راه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، قطع زنجیره انسانی است و امیدواریم با همراهی مردم و پیگیری مسئولان، عمل به توصیه‌های بهداشتی و پزشکی و رعایت قرنطینه خانگی و طرح فاصله گذاری اجتماعی، یاری رسان کادر درمان کشور باشند.

قاسمی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، کادر درمانی اعم از پزشکان و پرستاران به عنوان حافظان سلامت در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار گرفتند و با اقدامی جهادگونه وارد میدان عمل شدند.

وی در ادامه افزود: تنها را قدردانی از زحمات کادر درمانی، همراهی مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی اعلامی از سوی متخصصان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خصوص رعایت قرنطینه خانگی، حضور نیافتن غیر ضروری در معابر و اماکن عمومی و اجرای دقیق طرح فاصله گذاری اجتماعی است و باید در شرایط فعلی، همه نسبت به سلامت یکدیگر مسئولیت اجتماعی داشته باشیم.

دادستان مرکز استان قزوین بیان داشت: با توجه به حساسیت‌هایی که در دستگاه قضایی نسبت به سلامت عمومی وجود داشت، در سال گذشته تعامل خوبی بین دادستانی و دانشگاه علوم پزشکی برقرار شد و با همکاری هدفمند، اقدامات قابل توجهی در حوزه بهداشت، درمان، سلامت عمومی، پیشگیری و مقابله با جرائم و تخلفات به خصوص در حوزه اصناف و اماکن عمومی اجرا گردید.

وی گفت: در سال جدید نیز با بر طرف نمودن نقاط ضعف و ارتقای نقاط مثبت و در نظر گرفتن شرایط موجود همکاری‌ها و تعاملات تا رسیدن به نقطه مطلوب، با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =