دیابتی‌ها بیش از سایرین در معرض ابتلا به کرونا هستند

تهران- ایرنا- فوق تخصص غدد و متابولیسم بیمارستان دکتر مسیح دانشوری به افرادی که از دیابت دارند، هشدار داد که در مواجهه با کرونا بیشتر احتیاط کنند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر مریم واشقانی با اشاره به این که مبتلایان به دیابت از جمله گروه‌های در معرض خطر  ابتلا به بیماری کرونا هستند، اظهار داشت: افراد دیابتی باید بیشتر از سایرین مراقب سلامتی خود باشند.

وی با اشاره به اینکه بیماری دیابت با سیستم ایمنی بدن در ارتباط است، اظهار کرد: افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند، بیش از سایرین توصیه ها را در مقابل کرونا جدی بگیرند. متاسفانه شدت عوارض بیماری کرونا در افراد دیابتی به مراتب بیشتر از سایرین است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که مرگ و میر در بیماران دیابتی بیشتر از افراد عادی است، گفت: افراد مبتلا به دیابت تا جائی که ممکن است باید سعی کنند خود را در معرض ابتلا به بیماری قرار ندهند و از تردد در سطح شهر و ارتباط با افراد مشکوک یا آلوده به ویروس کووید ۱۹ پرهیز کنند.

واشقانی، کنترل دیابت و مصرف به موقع داروها توسط مبتلایان به دیابت را دومین راهکار موثر برای مقابله با ویروس کرونا ذکر کرد و گفت: افراد دیابتی باید مراقبت هایی را که برای کنترل قند و فشار خون نیز لازم است، به صورت مداوم انجام دهند.

به گفته عضو هیت علمی دانشگاه افرادی که قندخون خود را کنترل می کنند، در معرض خطرات کمتری در مواجهه با ویروس کرونا هستند.

وی در ادامه به افراد مبتلا به دیابت که در مقابل استفاده از انسولین مقاومت می کنند نیز توصیه کرد: در صورت صلاحدید پزشک تزریق انسولین به صورت موقتی به هیچ عنوان وابستگی ایجاد نمی کند و پس از خاتمه یافتن این بحران مبتلایان به دیابت می توانند رژیم های سابق خود را رعایت کنند.

واشقانی گفت: افراد دیابتی همانند سایر افراد جامعه توصیه ها را بیش از  پیش جدی بگیرند و مراقب سلامت خود خصوصا در روزهای شیوع اپیدمی کرونا باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =