آزادی نخستین زندانی سال جدید با حمایت خیران در مراغه

مراغه - ایرنا - مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مراغه از آزادی نخستین زندانی در سال جدید با حمایت خیران این شهرستان خبرداد.

سید علا الدین نقیبی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با پیگیری های دادستانی و حمایت خیران این شهرستان و با اخذ رضایت از شاکی، زندانی اهل سقز که در زندان مراغه دوران حبس را سپری می کرد آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

وی ادامه داد: این زندانی چندین ماه گذشته به دلیل شکایت رد مال در زندان این شهرستان زندانی بود که با وساطت خیران وانصراف شاکی از شکایت،  از حبس رهایی یافت.

نقیبی اضافه کرد: همچنین شاکی و خیران برای بازگشت این محکوم به آغوش خانواده خود، مساعدت مالی نیز کردند.

وی افزود: آزادسازی زندانیان و بازگشت آنان به آغوش خانواده از اولویت های انجمن حمایت از زندانیان مراغه بوده که امسال نیز با آزادی اولین زندانی و محکوم آغازشده و تداوم خواهد یافت.

وی اضافه کرد: آزادی ۳۸ زندانی در سال گذشته با حمایت خیران از جمله اقداماتی است که در جهت کاهش آسیب های اجتماعی انجام شده و تداوم و استمرار آن نیازمند حمایت بیش از پیش خیران نیک اندیش است.

وی از آمادگی این انجمن برای دریافت کمک های مردمی خبرداد و افزود: شماره حساب بانکی این انجمن به شماره ۰۱۰۶۲۶۹۳۹۱۰۰۴ نزد بانک ملی و شماره حساب بانکی ۱۰۲۱۸۱۸۴۲۱۰۰۰۰۱نزد بانک اقتصاد نوین این شهرستان آماده دریافت کمک های مردمی و خیران این شهرستان و سایر شهرها برای آزادی زندانیان است.

به گزارش ایرنا، بیش از ۴۵۰ خانوداه زندانیان شهرستان های مراغه و عجب شیر و تعدادی از خانواده های زندانیان سایر شهرهای ایران که در زندان مراغه هستند از کمک ها و مساعدت های انجمن حمایت از زندانیان مراغه بهره مندند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =