جلوگیری از ورود ۱۲ هزار و ۶۰۰ خودروی غیربومی به همدان

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: عوامل پلیس راهور از ابتدای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تاکنون از ورود ۱۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودروی غیربومی به داخل این استان جلوگیری کردند.

سرهنگ علی فکری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ۷۰ درصد این تعداد خودرو قصد ورود به مرکز استان همدان و ۳۰ درصد به دیگر شهرستان ها را داشتند که پلیس از تردد آنها جلوگیری به عمل آورد.

وی اضافه کرد: بیشتر این خودروها متعلق به استان های تهران، البرز، زنجان، کردستان و کرمانشاه بودند و خودروهای دارای شماره انتظامی قم، گیلان و مازندران در رتبه های ۱۷ تا ۲۰ قرار دارند.

 وی با بیان اینکه  طرح فاصله گذاری اجتماعی تا پایان ماه ادامه دارد گفت: به دنبال اجرای این طرح ۳۴۶ دستگاه خودرو در این استان هر یک ۵۰۰ هزار تومان جریمه و به صورت سیستمی این خودروها توقیف شدند.

سرهنگ فکری توضیح داد: برای این خودروها در سامانه پلیس شکایت ثبت شده بنابراین مالکان آنها باید هنگام بازگشت به محل سکونت در اولین فرصت خودرو را تحویل پارکنیگ دهند در غیر اینصورت ماموران راهور در صورت مشاهده این قبیل وسایل نقلیه، آنها را توقیف و راهی پارکینگ می کنند.

وی بیان کرد: پلیس راهور این استان محدودیت های ترافیکی در بلوار ارم و مسیر گنجنامه اعمال کرده است همچنین برخی مواقع برای کاهش بار ترافیکی محدودیت هایی در میدان بیمه و بلوار استاد زلفی گل ایجاد می کند.

سرهنگ فکری گفت: همچنین پلیس در حال رصد و ثبت شماره انتظامی خودروهای تک سرنشین که اقدام به دور دور کردن می کنند کرده که پس از اخذ دستور قضایی نسبت به توقیف آنها اقدام می شود.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، تاکنون  ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به سه هزارو ۷۳۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =