سیاه‌پوستان بیشترین قربانیان کرونا در آمریکا

تهران-ایرنا- آمار رسمی مقامات بهداشتی شیکاگو حاکی از آن است که تعداد جان باختگان ویروس کرونا در محلات سیاه پوست نشین به میزان بسیار زیادی نسبت به محلات سفیدپوستان بیشتر بوده که این روند نشان از امکانات بهداشتی بسیار کم بین آنهاست.

به گزارش تارنمای بی بی سی، آمارهای مقامات بهداشتی شهر شیکاگو حاکی از آن است که ویروس کرونا جان تعداد قابل توجهی از ساکنان محلات آمریکایی های آفریقایی تبار در شهر شیکاگوی آمریکا را در مقایسه با سفیدپوستان این شهر آمریکا می گیرد. بنابر آمار رسمی، سیاه پوستان شهر شیکاگو نیمی از مبتلایان به ویروس کرونا را تشکیل می دهند و بیش از ۷۰ درصد کسانی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند از میان این جمعیت بوده اند. این در حالی است که سیاه پوستان تنها ۳۰ درصد کل جمعیت این شهر آمریکا را تشکیل می دهند.

بی بی سی در ادامه می افزاید: «سایر شهرهای آمریکا که درصد زیادی از جمعیت آنها را آمریکایی های آفریقایی تبار تشکیل می دهند عبارتند از «دیترویت»، «میلواکی»، «نیواورلئانز» و «نیویورک» که به کانون ابتلا به ویروس کرونا تبدیل شده اند. تاکنون در حدود ۳۷۰ هزار مورد مبتلا به این ویروس از ایالات متحده شناسایی شده و ۱۱ هزار مورد فوت گزارش شده است».

بی بی سی همچنین در ادامه به نقل از شهردار شیکاگو می نویسد: «میزان قابل توجه آمار جان باختگان در میان جمعیت سیاه پوستان نسبت به سفیدپوستان نشان می دهد میزان ابتلا به دیابت، بیماری قلبی و تنفسی به عنوان بیماری های زمینه ای به میزان بسیاری زیادی در این جمعیت بیشتر و به همین نسبت میزان دسترسی به پزشک و امکانات بهداشتی کمتر است. آنها به غذای مناسب و راه های مناسب نیز دسترسی ندارند».

ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

درحالی که شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان به مرز یک میلیون و ۳۵۰هزار مبتلا نزدیک می‌شود، آمریکا نزدیک به ۳۶۸هزار مبتلا و ۱۰هزار و ۹۴۱ جان باخته از این ویروس در صدر دیگر کشورها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =