۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۸
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83741702
۰ نفر

برچسب‌ها

با وجود بحران کرونا صادرات از بندرعباس به عمان انجام می‌شود

تهران - ایرنا - با وجود بحران شیوع بیماری "کرونا" اولین کشتی‌های باربری صبح امروز (سه شنبه) به طور مستقیم از مقصد بندرعباس در بندرگاه «سلطان قابوس» در "مسقط" پایتخت عمان پهلو گرفتند.

به گزارش روزنامه "عمان"، این کشتی‌ها از طریق خطوط شرکت "المرافی" (بنادر) عمان، حامل نزدیک به ۲۰۰ تن میوه و سبزیجات در تریلرهای یخچالدار برای اطمینان از کیفیت محموله‌ها و جلوگیری از برخورد با دست بودند.

 در همین راستا "احمد بن محمد العبری" مدیر عامل شرکت بنادر عمان تاکید کرد: راه‌اندازی این خطوط با هدف واردات کالاهای مختلف از جمله میوه و سبزیجات بوده و کشتی‌ها در بنادر سلطان قابوس و "السویق" پهلو می‌گیرند.

وی ادامه داد: این واردات طی روزهای آینده به ویژه در روزهای ماه مبارک رمضان برای تأمین بازار داخلی بیشتر خواهد شد.

«حمید زادبوم» رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران جمعه گذشته از راه اندازی خط کانتینری بندرعباس به بندر سلطان قابوس در مسقط خبر داد و گفت: این خط که برای نخستین بار راه‌اندازی شده است و از روز شنبه برای حمل میوه و تره‌بار به قیمت رقابتی شروع به کار خواهد کرد.

وی افزود: شیوع بیماری "کرونا" با وجود ایجاد مشکلاتی که برای تجارت خارجی کشورمان داشته، ولی نتوانسته مانع از تجارت هوشمندانه ایران شود، اقتصاد ما، بحران کرونا را نیز پشت سر خواهد گذاشت، همچنان‌که در سال‌های گذشته اقتصاد و تجارت همواره با تحریم‌های ناجوانمردانه روبه‌رو بوده است، اما با اقتدار توانسته‌ایم مسیر خود را پیدا کنیم و از بحران فعلی نیز عبور خواهیم کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =