۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83741687
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش های رگباری همراه با رعد و برق ایلام را در بر می گیرد

ایلام - ایرنا - کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: با ورود سامانه بارشی از عصر فردا چهارشنبه 20 فروردین ماه، بارش های سراسری بهاری این استان را در بر می گیرد.

ساسان رستمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سیستم از عصر فردا فعالیت ریزشی خود را در استان آغاز می کند و در نواحی شمالی تا اواخر روز جمعه و در مناطق شرقی تا ساعاتی از روز شنبه در استان فعال است.

وی افزود: این سامانه کل استان را در برمی گیرد اما بارش ها به صورت نقطه ای و مقطعی می تواند در نواحی مختلف با شدت ریزش ها تقویت شود.

 رستمی اضافه کرد: با توجه به بهاری بودن سیستم، بارش ها غالبا به صورت رگباری همراه با رعد و برق و خطر صاعقه و همراه با وزش باد شدید است و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ وجود دارد.

وی یادآور شد: بروز آبگرفتگی معابر، اختلال در تردد، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها و لغزندگی و مه گرفتگی جاده های کوهستانی و گردنه ها در اثر ورود این سامانه دور از ذهن نیست.

وی گفت: برای امروز سه شنبه نیز بارش های ضعیف پراکنده و ابرناکی هوا وجود دارد اما اصل بارش ها از عصر فردا شروع می شود و شدت آن نیز طی روزهای پنجشنبه و جمعه خواهد بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =