۱۰۳ واحد صنفی در خراسان جنوبی پلمب شد

بیرجند - ایرنا - معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از آغاز اجرای طرح نظارتی و دستورالعمل فاصله‌گذاری اجتماعی تاکنون ۱۰۳ واحد صنفی در خراسان جنوبی پلمب شده است.

علی تهوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تعیین دستورالعمل و ابلاغ به واحدهای صنفی، این واحدها به ۲ گروه فعال و تعطیل درآمدند که نظارت بر رعایت دستورالعمل فوق با همراهی بازرسان اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و اداره اماکن نیروی انتظامی در استان به اجرا درآمد.

وی تصریح کرد: در این طرح پس از هماهنگی، ابلاغ و اطلاع‌رسانی کامل از طریق بخشنامه با اتاق اصناف و مصاحبه‌های شنیداری و دیداری، بازرسی و نظارت‌ها به لحاظ ضرورت قطع زنجیره‌ای انتقال ویروس کرونا عملیاتی شد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: اغلب صنوف با طرح فاصله گذاری اجتماعی همکاری خوب و شایسته تقدیر داشته‌اند و در مورد تعدادی از اصناف هم در مرحله اول ضمن حفظ کرامت و حرمت افراد و صنوف با رهنمود و تذکر و در مرحله بعد اخطار کتبی داده شد اما در مرحله سوم واحدهایی که از اجرای دستورالعمل استنکاف داشته باشند مطابق ضوابط به مدت یک ماه پلمب می‌شوند.

وی افزود: بعد از اعلام شیوع ویروس کرونا در حوزه نظارت بر اقلام سلامت‌محور و کالاهای بهداشتی همچون ماسک، دستکش و مایع ضد عفونی کننده، سازمان صنعت، معدن و تجارت از سوم اسفند پارسال طرح ضربتی نظارت بر کالاهای بهداشتی را همراه با طرح نوروز ۹۹ به اجرا درآورد و همچنان ادامه دارد.

تهوری گفت: در این طرح به لحاظ ضرورت نظارت بر شبکه تامین، توزیع و سطوح قیمت کالاهای بهداشتی بازرسان از انبارهای شرکت‌های پخش، داروخانه‌ها و واحدهای صنفی به صورت ویژه بازرسی کرده‌اند.

وی تاکید کرد: بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی به قوت خود باقی است و ضمن قدردانی از همکاری اصناف در پیشگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامتی مردم، با هرگونه تخلف و تخطی از مصوبات برخورد قانونی خواهد شد.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس‌ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا و با مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا تا ۲۰ فروردین تمدید شد.

طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند دنبال خواهد شد و مشاغل به سه دسته کم ریسک، متوسط و پرریسک تقسیم بندی می‌شوند.

براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، مشاغل کم ریسک و متوسط از ۲۳ فروردین، فعالیت‌ خود را آغاز خواهند کرد اما مشاغل پرریسک و همچنین اماکن عمومی مانند پارک‌ها و بوستان‌ها تا پایان فروردین ممنوع و تعطیل خواهند بود.

بسیاری از صنوف شهر بیرجند و استان خراسان جنوبی به صورت داوطلبانه از سوم فروردین ماه جاری واحدهای صنفی خود را تعطیل کردند اما صنوف ضروری برای تامین مایحتاج مردم در این مدت فعال بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =