او یک فرشته است

استان ها – ایرنا - رد عینک محافظ و ماسک روی صورتش جا انداخته بود می گفت همکاران او مدتهاست که در بیمارستان نشسته می خوابند . می گفت یک عمر تلاش کردم تا برای مردم کشورم مفید باشم و امروز واقعا احساس خوشبختی می کنم .

برای تست چند آزمایش به یکی از بیمارستان ها رفته بودم  که با صحنه هایی از جنس ایثار و از خودگذشتگی  روبرو شدم . پرستاران و پزشکانی که هفته ها به خانه نرفته بودند و بطور شبانه روز در بیمارستان خود را وقف بیماران کرده بودند .

نا خودآگاه سر صحبت را با یکی از پرستاران بیمارستان باز کردم  . انگار چند روزی بود که خواب به چشمانش نرفته بود . به رسم ادب خودم را معرفی کردم و همینطور نام او را پرسیدم . گفت که پرستارم  در حال حاضر این بهترین نام است که در زندگی  دنیوی و اخروی به آن افتخار می کنم . می گفت پرستار واژه مقدسی است که همواره با ایثار و مظلومیت همراه بوده است .

از او پرسیدم با توجه به شلوغی بیمارستان و کسرت بیماران روحیت چطوره . گفت با این که خیلی خسته ام اما بهترین حس رو دارم . موقعی که برای مردم و کشورت مفید باشی . این یعنی بهترین حس خوشبختی ، که من دارم .

از بیماری کرونا و سختی هایی که در این چند مدت دامنگیر کادر درمان شده است از او پرسیدم که گفت : سلامتی مردم جامعه دغدغه کادر پزشکی است . خستگی و ندیدن خانواده ما را آنقدر اذیت نمی کند اما توجه نکردن مردم به توصیه های پزشکی و تردد غیر ضروری در سطح شهر خستگی را بر تن ما دو چندان می کند .

او در خصوص شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از آن در بین مردم گفت : اگر مردم موضوع را جدی نگیرند، قطعاً دچار مشکل خواهند شد. وی همچنین از مردم خواست فقط برای کارهای ضروری از خانه هایشان خارج شوند .

یکی دیگر از پرستاران با ابراز گلایه از برخی شهروندان که بدون توجه به شیوع این ویروس همچنان در رفت و آمد غیر ضروری هستند  گفت که ساعت های متمادی کار همراه با استرس او را خسته کرده است اما می گوید به رغم این خستگی حاضر است تا پای جان به بیماران خدمت کند.

وی با بیان اینکه رضای خدا مهمترین هدفم در ارائه خدمات به بیماران بوده یادآور شد: وقتی مریضی با حالت وخیم به بیمارستان مراجعه می کند و بعد از بهبودی با پای خودش به سلامت از بیمارستان روانه خانه اش می شود شور و شادی خاصی در دلم موج می زد.

وی گفت: اگر دوری از خانواده سختی های زیادی برای ما بوجود می آورد اما حلاوت کمک به بیماران تحمل این سختی ها را برای ما آسان می کند.

چه زیباست این بار که با پرستاری مواجه می‌شویم و یا برخورد توأم با مهربانی و آرامش آنها را می‌بینیم فراموش نکنیم پشت این همه لبخند رنجی درونی هم وجود دارد؛ ولی آنقدر عشق و از خودگذشتگی در قلب آنان وجود دارد و آنقدر لبریز از مهر و ایثار هستند که رنج ناگفته‌ها را بر خود هموار می‌کنند و شبانه‌روز خویش را در خدمت سلامت روح و روان مردم به سر می‌برند.

به خاطر داشته باشیم پرستاران و پزشکان این روزها همچون فرشتگان آسمانی در بیمارستان های کشور با عزمی راسخ پنجه در پنجه ویروس کرونا انداخته تا افراد گرفتار در بند این ویروس منحوس ، نا امید بیمارستان را ترک نکنند .

بدون شک آنان با وجود داشتن خانواده؛ تمام وجود خویش را برای تعهدی که به آن پایبند هستند در طبق اخلاص گذاشته و در بخش ویژه بیماران آلوده به ویروس کرونا با تمام مخاطراتی که از نظر سلامتی برایشان متصور است، در کمال اراده و از خود گذشتگی درس شجاعت و صلابت برای آیندگان بجا خواهند گذاشت .

فرشتگانی که سرباز وار با تمام وجود، بهترین دارایی خود که همانا سلامتی و جان است را، با لباسی سپید در دست گرفته و به نبرد با این ویروس وحشی رفته اند تا از کیان سلامتی مردم میهن خویش ولو با از دست دادن جان خود، دفاع کنند.

پرستارانی که لباس فرشتگان را بر تن کرده و صبورانه به طور شبانه روز در سنگر دفاع از تندرستی مردم کشورمان تلاش می کنند و به حق مجاهدت امروز آنان یادآور دوران دفاع مقدس است.

 ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان»واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، قاره های آفریقا، اروپا ، آمریکا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.

ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ با ورودش به کشورهای مختلف از جمله ایران بسیاری از فعالیت ها را تحت شعاع خود قرار داده است ، بگونه ای که بسیاری از مراکز فرهنگی ، اماکن عمومی و ورزشی بسته شده و اصناف و مراکز تجاری نیز  فعالیت های خود را نیمه تعطیل یا تعطیل کرده اند .

اتخاذ روش های پیشگیرانه اگر چه بهترین راه مقابله و مبارزه با این بیماری است مشکلاتی به همراه دارد که رفع آنها و بازگشت به جریان عادی زندگی بطور قطع در سایه رعایت نکات بهداشتی ، توجه به توصیه های متخصصان و پزشکان ، دوری از اضطراب ، دامن نزدن به شایعات و بیشتر از همه اینها همراهی ، صبوری و ایثارگری ها امکان پذیر خواهد شد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =