۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83741658
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد سه برابری اعتبارات اردبیل نسبت به متوسط کشوری

اردبیل - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اعتبارات استان امسال نسبت به رشد متوسط کشوری سه برابر افزایش یافته است.

داود شایقی روز سه‌شنبه به خبرنگاران اظهارداشت: برای استان‌های سردسیری نظیر اردبیل ابلاغ به موقع اعتبارات بسیار ضروری است تا پروژه‌ها به موقع تکمیل و عملیاتی شود.

وی بیان‌کرد: بودجه امسال ۲۸ هزار میلیارد تومان در قالب بودجه عمرانی برای توزیع در بین ۳۱ استان کشور پیش‌بینی شده که این رقم نسبت به بودجه ۹۸ حدود ۴.۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

او اضافه کرد: برای استان اردبیل این افزایش تا ۱۳.۲ درصد سه برابر متوسط رشد کشوری پیش‌بینی شده و با تامین این اعتبار  بخش عظیمی از پروژه‌های نیمه تمام در سال‌ جاری به سرانجام می‌رسد.

شایقی اصلی‌ترین شاخص توزیع اعتبارات در کشور را شاخص جمعیتی برشمرد و گفت: رتبه استان اردبیل در توزیع اعتبارات براساس شاخص جمعیتی با ۱.۵ درصد سهم جمعیتی بیست و سوم است در حالی که در بودجه سالجاری رتبه استان بیستم می‌باشد.

وی همچنین با اشاره به اولویت طرح‌ها و پروژه‌های استان و ضرورت تکمیل آنها افزود: در کنار تکمیل راه‌آهن اردبیل به عنوان اولویت اصلی،  احداث بزرگراه، احداث بیمارستان، توسعه و تجهیز امکانات در بخش کشاورزی بویژه سامانه آبیاری نوین و تکمیل طرح‌های آب و خاک و همچنین توجه به زیرساخت‌ها در بخش شهرک‌های صنعتی و کمک به اجرای طرح‌های فرهنگی در اولویت قرار دارد.

وی بیان کرد: در بخش گردشگری نیز احداث پیست‌های اسکی جدید در قالب طرح زمستان بیدار و همچنین جذب سرمایه‌گذاران برای احداث آبدرمانی‌های مدرن مدنظر می‌باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل درباره احداث تالار شهر اردبیل گفت: این پروژه با اعتبار سالانه که به بیش از ۱۴ میلیارد تومان نمی‌رسد قابلیت اجرایی نداشته و قرار شده با تامین ۶۰ میلیارد تومان اعتبار از طریق بانک عامل تکمیل شده و آماده بهره‌برداری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =