۱۱۷ هزار نفر از گروه‌های پرخطر چهارمحال و بختیاری غربالگری شدند

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: غربالگری مرحله دوم در استان با شناسایی و غربالگری بیماران پرخطر در حال انجام است و تاکنون ۱۱۷ هزار نفر در خصوص کووید ۱۹ تست سلامتی داده‌اند.

سید راشد جزایری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶ گروه هدف برای غربالگری مرحله دوم انتخاب شده است، که در مجموع ۱۴ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: بیمارانی که مبتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت، فشار خون، آسم و بیماری‌های زمینه‌ای هستند و ۲ گروه مادران باردار و افراد دارای اضافه وزن از جمله این ۶ گروه هدف هستند.

جزایری تصریح کرد: این ۶ گروه جمعیتی افزون بر ۱۳۵ هزار نفر را شامل می‌شود که از نهم فروردین تاکنون ۱۱۷ هزار نفر از این تعداد غربالگری شده‌اند.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد این افراد نیز در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده‌اند که مراقبین سلامت پیگیر وضعیت سلامتی این افراد هستند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =