کشاورزان خراسان جنوبی مراقب سرمازدگی محصولات باشند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا در روزهای آینده کشاورزان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند تا از بروز خسارات احتمالی کاسته شود.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هرچند کاهش دما در مدت محدود از روز چهارشنبه بیستم فروردین تا روز پنجشنبه است اما میوه‌های سردرختی با توجه به شکوفه دادن درختان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

وی گفت: اطلاع رسانی گسترده از طریق سازمان و ادارات جهاد کشاورزی و اداره کل امور عشایر استان به صورت حضوری توسط کارشناسان انجام می‌شود و کشاورزان هم در این بازه زمانی باید نسبت به ایمن‌سازی اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت : با توجه به اینکه در این مدت دمای هوا به صفر درجه سانتیگراد در برخی مناطق استان خواهد رسید ایمن‌سازی گلخانه‌ها و مرغداری‌ها ضروری است.

وی افزود: کشاورزان با روش‌های حفاظت فیزیکی که توسط کارشناسان جهاد کشاورزی ارایه می‌شود می‌توانند نسبت به کاهش خسارات ناشی از سرما و یخبندان اقدام کنند.

میرجلیلی تصریح کرد: شهرستان‌های قاینات، درمیان، زیرکوه و سربیشه در این مدت سرمای بیشتری را تجربه می‌کنند و کشاورزان در این شهرستان‌ها باید نسبت به ایمن‌سازی مستحدثات باغی و دامی توجه بیشتری داشته باشد.

اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی برای روزهای سه‌شنبه تا جمعه هفته جاری در ارتباط با ورود سامانه بارشی و وقوع روان آب هشدار زرد و برای بخش کشاورزی با توجه به کاهش محسوس دمای هوا هشدار سطح قرمز صادر کرد.

فعالیت سامانه بارشی در خراسان جنوبی همراه با وزش باد و خیزش گرد و خاک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =