راهکار رییس کمیسیون اجتماعی مجلس برای مقابله با کرونا

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشگیری مقدم بر درمان ویروس کرونا و هزینه آن یک سوم درمان و راندمان آن نیز ۱۱ تا ۳۰ برابر است.

«عبدالرضا عزیزی»  روز سه شنبه در صحن علنی مجلس درباره اقدامات انجام شده در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: سالی بدون کرونا را آرزو می‌کنم متاسفانه کرونا تمام جهان را فرا گرفت و ایران هم را به صورت وسیع آلوده کرد.

 رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با سپاسگزاری از زحمات شبانه روزی دولت و به‌ویژه کادر درمانی،  سپاه، بسیج، نیروی‌های انتظامی، نیروهای مردمی، استانداران و فرمانداران، گفت: می‌شد بهتر از این عمل کرد نمی‌توانیم «شل کن سفت کن داشته باشیم» ما هم باید شبیه رفتاری که دولت چین در ووهان داشت را عمل می‌کردیم تا این زنجیره را قطع کنیم. البته باید مقدماتش را فراهم کنیم اگر چین در ووهان موفق شد چون نظامی عمل کرد پلیسی هم عمل نکرد یعنی مردم را نگذاشت بیرون بیایند ولی آذوقه برای آن‌ها برد.

عزیزی تاکید کرد: باید معیشت خیلی از کسانی که در ایران کارگر و به نان شب خود محتاج هستند تامین شود و بعد بگوییم بیرون نیایید. فقط می‌گوییم بیرون نیایید ولی از این طرف مردم مشکل دارند خواهش می‌کنم یک بار برای همیشه مثل چین که یک میلیارد و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد می‌تواند این ویروس را کنترل کند، چطوری ما نمی‌توانیم با ۸۰ میلیون نفر جمعیت ویروس را کنترل کنیم.

وی تصریح کرد: در روز طبیعت همه متحد شدند و بالای ۸۵ درصد مردم بیرون نیامدند روز طبیعت پلیسی بود؛ اگر نظامی عمل کنیم صد درصد مردم بیرون نمی‌آیند. با این وضعیت استرس ایجاد می‌کنیم اگر به همین منوال که داریم پیش می‌رویم که هر روز دو هزار نفر به کرونا اضافه می‌شود این وضعیت مزمن خواهد شد. مزمن یعنی آسیب دیدن کارخانجات، تمام کاسبی‌ها، همه مردم و اگر می‌خواهیم مزمن باشد به هم همین وضعیت ادامه بدهیم ولی اگر می‌خواهیم این ویروس را قطع کنیم قوای سه گانه کنار هم بنشینند فکری کنند تا جلوی آسیب‌هایی که قرار است در آینده بیشتر وارد بشود را بگیریم.

عزیزی ادامه داد: خرج و مخارج مردم را یک ماه بدهیم و مطمئن باشید که پیشگیری مقدم بر درمان و هزینه آن سه سوم درمان است راندمان آن نیز ۱۱ تا ۳۰ برابر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =