۱۶ هزار و ۸۰۰ خانوار خراسان شمالی بسته حمایت کرونایی گرفتند

بجنورد-ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۱۶ هزار و ۸۰۰ خانوار در این استان بسته های حمایتی ۲ میلیون تا ۶ میلیون ریالی کرونا را دریافت کردند.

حسن نوری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بسته حمایت دولت که به افراد با درآمد پایین تعلق می گیرد، به تناسب بعد خانوار بین ۲ میلیون تا ۶ میلیون ریال است که به حساب یارانه واریز شده است.

وی افزود: در کشور یک میلیون خانوار از این بسته حمایتی بهره مند شدند که سهم استان خراسان شمالی،  ۱.۶۸ درصد از این خانوارها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: با توجه وضعیت اقتصادی و درآمدی مردم استان، سهم این استان از کمک های کرونایی دولت، بیش از میانگین کشوری خواهد بود.

نوری اظهار داشت: هنوز ابلاغی در زمینه پرداخت تسهیلات به کسب و کار خسارت دیده ناشی از کرونا صادر نشده است اما به یقین، سهم مردم ما از این کمک ها، بیش از میانگین کشوری خواهد بود.

وی افزود: کارت های اعتباری ۱۰ میلیون تا ۲۰ میلیون ریالی، برای قشرهای کم درآمد و آسیب پذیر از کمک های دولت است که هنوز به هیچ استانی، ابلاغ نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: پیش از این هم، سهم استان از توزیع سبد معیشتی، از خیلی از استان های کشور، بیشتر بوده است.

رییس جمهور به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داده ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات، برای بنگاه ها و کسب و کارهایی که کارگران خود را از ابتدای اجرای برنامه های کنترلی مقابله با کرونا اخراج نکرده اند یا پس از دریافت تسهیلات اخراج نمی کنند، پرداخت شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =