۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83741623
۰ نفر

برچسب‌ها

افت محسوس دما از امروز در آذربایجان‌غربی

‌ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: دمای هوای استان از اواخر وقت امروز، سه‌شنبه پنج تا هفت درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

مهدی صابری روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با نفوذ زبانه‌های پرفشار و شمالی شدن جریانات هوا این روند کاهشی آغاز می‌شود و با افت دما در استان احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی در نقاط سردسیر و کوهستانی استان دور از انتظار نیست و لازم است کشاورزان تمهیدات لازم را به کار گیرند.

وی اظهار داشت: فعالیت سامانه بارشی که از اولین روزهای هفته جاری وارد استان شده تا آخر هفته ادامه دارد هرچند در برخی روزها موقت غیرفعال می‌شود.

وی اضافه کرد: روز گذشته نقاط شمالی و مرکز آذربایجان‌غربی شاهد بارش رگبار باران بود که این بارندگی‌ها روز چهارشنبه به صورت موقت کاهش می‌یابد اما از روز پنجشنبه و جمعه دوباره آغاز می‌شود.

صابری گفت: فعالیت این سامانه در جنوب استان همراه با وزش باد خواهدبود و سرعت باد به ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهدرسید.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: دمای ارومیه مرکز استان بین هشت تا ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان و مهاباد با ۲۱ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین و شهرستان تکاب با دمای سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین شهر استان بود.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =