اختصاص پنج فضای ورزشی همدان به نقاهتگاه مبتلایان به کرونا

همدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: پنج فضای ورزشی برای راه‌اندازی نقاهتگاه مبتلایان به کرونا در همدان اختصاص یافت تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

محسن جهانشیر روز سه شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای همکاری لازم با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، این تعداد سالن ورزشی برای تجهیز و تبدیل به نقاهتگاه و قرنطینه درمانی اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: دستگاه ورزش استان آماده هرگونه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی همدان است و در تمامی شهرستان ها توان واگذاری سالن های ورزشی را دارد.

جهانشیر با اشاره به فعالیت دستگاه ورزش همدان در پیشگیری از شیوع کرونا گفت: تلاش بر این بود که فضای ورزشی در خانه‌ها ایجاد شود که بر این اساس ویدئو و پادکست‌هایی تولید شده و در فضای مجازی در حال انتشار است.

وی بیان کرد: در حوزه اجتماعی و فرهنگی بخش جوانان نیز مسابقات آنلاین با محوریت مجمع امور جوانان این استان برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا، باشگاه‌های ورزشی و دولتی در سراسر استان تعطیل شدند، گفت: مدیران باشگاه‌ها در این اقدام همکاری لازم را داشتند و با باشگاه‌هایی که این دستورالعمل را اجرایی نکردند، برخورد شد.

وی پیرامون نحوه حمایت از باشگاه ها تحت اجاره نیز گفت: دستگاه ورزش استان تابع سیاست‌های دولت است اما در راستای حمایت از باشگاه‌های دولتی دریافت اجاره بها در این ایام لغو شد و در بخش خصوصی نیز با توجه به اینکه نمی‌توان به طور مستقیم ورود کرد، سعی داریم از باشگاه‌ داران و مربیان حمایت لازم را داشته باشیم.

همدان دارای بیش از ۸۵ هزار ورزشکار سازمان یافته در قلب ۵۰ هیات ورزشی و ۶۵۰ باشگاه خصوصی و دولتی است.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، تاکنون  ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به سه هزارو ۷۳۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =