صدور پایان کار برای سه هزار و ۶۶۲ مسکن سیل‌زده خراسان شمالی

بجنورد-ایرنا- بارندگی و سیلاب بهار پارسال خسارت زیادی به منازل مسکونی خراسان شمالی وارد و ۶ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی در شهر و روستای استان نیاز به بازسازی پیدا کرد که تاکنون برای سه هزار و ۶۶۲ واحد، پایان کار صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در این زمینه تا کنون سه هزار و ۳۶۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

علی محمدی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات به ۶ هزار و پنج واحد مسکونی روستایی و ۴۵۵ واحد مسکونی شهری مصوب شده است.

وی با بیان اینکه تمام واحدها به بانک معرفی و قرارداد منعقد شده است گفت: هم اکنون، ۹۷ درصد معادل ۶ هزار و ۲۷۱ واحد در مرحله پی کنی، ۹۳ درصد معادل ۶ هزار واحد در مرحله اجرای فونداسیون و ۸۴ درصد معادل پنج هزار و ۴۳۱ واحد در مرحله اجرای اسکلت است.

وی افزود: متقاضیان بازسازی واحدهای خسارت دیده از بارندگی های پارسال، تاکنون هزار و ۲۶۷ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض دریافت کردند.

محمدی با اشاره به اینکه برای سه هزار و ۶۶۲ واحد، پایان کار صادر شده است خاطرنشان کرد: کمک های بلاعوض در قالب چهار هزار و ۸۹۷ فقره بلاعوض معیشتی، ۶ هزار و ۲۶۱ فقره بلاعوض اجاره بها و ۶ هزا و  ۱۳۰ فقره بلاعوض احداثی داده شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی افزود: همچنین ۳۹ هزار و ۶۹۵ تن سیمان معادل ۷۹۳ هزار و ۹۰۲ پاکت از این محصول، اهدایی مقام معظم رهبری از استان گلستان حمل و در بین سیل زدگان استان توزیع شده است.

بر اساس این گزارش، به هر واحد روستایی که نیاز به بازسازی پیدا کرده، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض تعلق می گیرد و برای بازسازی هر واحد شهری نیز ۵۰۰ میلیون ریال وام و ۱۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض داده می شود، همچنین خسارت دیدگان از سیل، ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال وام بانکی برای جبران خسارت های معیشتی دریافت می کنند.

نرخ تسهیلات در نقاط روستایی ۴ و در شهرها ۵ درصد تعیین شده است.

اکنون بیش از ۱۰۰ هزار خانوار در مناطق روستایی خراسان شمالی سکونت دارند که مسکن بیش از نیمی از آنان مقاوم سازی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =