ورود و خروج بیش از پنج هزار خودرو به شهرهای یزد جلوگیری شد

یزد- ایرنا - فرمانده انتظامی یزد گفت: از ابتدای شروع طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تاکنون توسط ماموران پلیس از ورود و خروج پنج هزار و ۵۲۶ دستگاه انواع خودرو به شهرهای استان جلوگیری شد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفرجمعیت، ۱۰ شهرستان، ۲۱ شهر و حدود هزار روستای دارای سکنه است که ۸۷ درصد جمعیت آن در شهرها زندگی می کنند. 

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس، سرتیپ محمدرضا میرحیدری با اشاره به ارسال ۱ ۵ هزار پیامک با موضوع «در خانه بمانیم» توسط معاونت اجتماعی افزود: بیشتر شهروندان همکاری خوبی با پلیس و سایر دستگاه‌ها همکاری داشتند و از سفرهای غیرضروری خودداری کردند.

وی با اشاره به تولید و نشر ۲۸۸ خبر در فضای مجازی با موضوع  کرونا، سرقت، کشف مواد مخدر و  تمهیدات پلیس در طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: در نوروز امسال شاهد کاهش تصادف از جمله تصادفات فوتی در استان هستیم.

فرمانده انتظامی یزد در این مورد بدون اشاره به آمار از مردم خواست ، با رعایت کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها کمک کنند تا به یاری خدا و مدد یکدیگر بتوان از این شرایط سخت عبور کرده و با غلبه بر ویروس کرونا و مهار آن، سلامتی و آرامش را به ارمغان آورد.

به گفته میرحیدری همچنین از ابتدای شروع طرح یادشده تاکنون  ۱۳۳ راننده به دلیل نادیده گرفتن مقررات اعمال قانون شدند و ۷۶ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

وی دیگر اقدام‌های پلیس را پلمب ۱۰۹ واحد صنفی و ۶۵ خانه مسافر و همچنین اخطار به ۵۱ واحد صنفی ذکرکرد.

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا فردا( سه شنبه) ۲۰ فروردین ماه جاری ادامه دارد، امید است که در این بازه زمانی اثربخش باشد البته امکان تمدید آن نیز وجود دارد.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به ۲۰۸ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

هدف از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس با کاهش تماس و نبود برگزاری اجتماع و حذف ترددهای غیرضروری در استانهاست.

 شیوه اجرای طرح به این صورت است که صرفا افراد بومی و مقیم و ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر هستند و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =