تب‌سنجی هزار و ۵۳۹ مسافر در فرودگاه بجنورد

بجنورد- ایرنا- گروه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مستقر در فرودگاه بجنورد تاکنون، هزار و ۵۳۹ تن از مسافران هوایی را تب‌سنجی کردند که تست هیچ یک از آنان مشکوک به کرونا شناخته نشد.

مدیر فرودگاه بجنورد روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از هشتم اسفند تاکنون تست تب سنجی مسافران ورودی و خروجی، کارکنان فرودگاه بجنورد، پرسنل یگان های پلیس و حفاظت هواپیمایی فرودگاه بجنورد، همراهان مسافران توسط نماینده سازمان علوم پزشکی و هلال احمر استان انجام می شود که تاکنون بیمار کرونایی وجود نداشته است.

محمدابراهیم قدمگاهی افزود: همه روزه عملیات ضدعفونی تمامی اماکن فرودگاهی از جمله ترمینال، سایت اداری، ایمنی زمینی، ساختمان تکنیکال بلاک، ایستگاه های ناوبری،  یگان پلیس، یگان حفاظت هواپیمایی، پارکینگ خودرویی مسقف، موتورخانه، حراست، انبار، مهمانسراها، خودروهای سبک و سنگین و معابر پر رفت و آمد صورت می گیرد.  

 شیوع ویروس کرونا باعث کاهش پروازهای خطوط هوایی به مقصد این فرودگاه شد به گونه‌ای که در هر هفته تنها یک پرواز در مسیر تهران - بجنورد انجام می شود،  این در حالی است که شرکت های هواپیمایی آسمان، ماهان و ایران ایر در هر هفته ۷ پرواز در مسیر تهران - بجنورد دارند اما به علت کاهش تعداد مسافر، عمده این پروازها لغو شد.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند و در فصل زمستان شمار زیادی از پروازها به علت بدی آب و هوا لغو می شود.

هم اکنون در هفته ۷ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =