سیلاب موجب آبگرفتگی در شهر سرخس شد

مشهد-ایرنا- فرماندار سرخس گفت: سیلابی شدن کشف‌رود و سرریز آن در ادامه مسیر تا خروج از مرز شمال شرقی خراسان رضوی موجب آبگرفتگی در شهر سرخس شد.

محمدرضا رجبی مقدم روز سه‌شنبه  شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارشهای بهاری ۴۸ ساعت اخیر به شکل سیلاب از رودخانه کشف‌رود وارد رود تجن و بخاطر حجم بالا از این رود سرریز و وارد کانالهای آبیاری سرخس شد.

وی ادامه داد: دیشب بواسطه گنجایش کم کانالهای آبیاری، آب سیلاب از آنها خارج و وارد معابر شهری سرخس شد.

رود ۲۹۰ کیلومتری کشف‌رود که از کوههای هزارمسجد و بینالود سرچشمه می‌گیرد، از غرب به شرق جریان دارد و پس از ادامه مسیر در محل "پل خاتون" به رودخانه هریرود می‌پیوندد و از آنجا به بعد "رود تجن" نام گرفته و به سمت ترکمنستان ادامه یافته تا در ریگزارهای کشور همسایه محو شود. 

فرماندار سرخس گفت: با وجود قطع شدن بارشها این شهر شاهد آبگرفتگی معابر بود اما با تلاش عوامل شهری و خدماتی سیلاب مهار شد و منازل مردم دچار آبگرفتگی نشد.

وی افزود: همچنین ظرف دو روز اخیر ۱۵ راس گوسفند در اثر بارش تگرگ تلف شدند و چند راه روستایی و مرزی نیز در محدوده شهرستان سرخس نیز مسدود شد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری سرخس در فاصله ۱۸۵ کیلومتری شرق مشهد واقع است.

بر اساس اعلام اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی در پی بارشهای یکشنبه ۱۷ فروردین راه ارتباطی هفت روستا در شهرستانهای سرخس و تربت‌جام در شمال و شرق این استان همچون راه روستایی شوریجه سفلی، کلاته صاحب‌داد، پس‌کمر و جاده مرزی کالسرخ مسدود شد.

پیش از این اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اخطاریه‌ای اعلام کرده بود شدت بارشها طی روزهای  ۱۷ و ۱۸ فروردین در این استان افزایش یافته منجر به بروز روان آب، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی مناطق استان خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =