هوای پایتخت سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز سه شنبه، از لحاظ غلظت ذرات معلق آلاینده کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۷۲ در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۷۶ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۵ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی (منطقه۱۳) با شاخص ۱۰۶، سوهانک (منطقه۱) با شاخص ۱۰۵ و شادآباد (منطقه۱۸) با شاخص ۹۴ طی ۲۴ ساعت بیشترین آلایندگی را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های پونک با شاخص ۵۶، مسعودیه (منطقه ۱۵) و پاسدارن(منطقه ۳) هر دو با شاخص ۵۹ در همین مدت کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۱روز هوای پاک و ۷ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha