۱۹ فروردین ۱۳۹۹، ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 2211
کد خبر: 83741575
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲هزار کیت تشخیص کرونا به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

گچساران - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ هزار کیت تشخیص به آزمایشگاه تازه تاسیس این استان اختصاص یافته است.

پرویز یزدانپناه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نتایج ۴۶ نمونه آزمایشگاهی که برای نخستین بار در آزمایشگاه ویروس شناسی یاسوج انجام شده از سوی آزمایشگاه پاستور تهران تایید شده است.

وی بیان کرد: تاکنون سه هزار نمونه آزمایشگاهی مشکوک به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد انجام و برای تست به تهران و شیراز ارسال شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تعداد نمونه گیری از بیماران مشکوک به کرونا در استان که در روزهای نخست ۴۶ مورد بود هم اکنون به روزانه ۱۶۰ تا ۲۵۰ مورد افزایش یافته که این امر نقش مهمی در کشف بیماران مبتلا به ویروس کرونا دارد.

یزدانپناه عنوان کرد: راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی در استان هم از نظرکاهش مدت زمان دریافت پاسخ ها نمونه ها و هم از نقطه نظر کمتر شدن هزینه تمام شده دارای اهمیت است.

وی گفت:براساس بررسی های انجام شده کهگیلویه و بویراحمد از نظر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از مناطق برتر کشور است و در جلسه ویدئو کنفرانسی  از ستاد کرونای استان قدردانی شده است.

براساس این طرح استان ها از نظر تعداد بیماران شناسایی شده،تعداد مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و میزان نمونه گیری های انجام شده ارزیابی شده اند.

وی ابراز داشت: ۹۰درصد از بیماران شناسایی شده مبتلا به ویروس کرونا از خوشه های قدیمی هستند.

وی بیان کرد: به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت ۴۵۰ نمونه گیری برای افراد مشکوک در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز داشت: نسبت به افزایش جهشی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در صورت بی توجهی به طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم هشدار داد و افزود: شهروندان باید فاصله ۱.۵ متری را حتما رعایت کنند.

تاکنون ۱۸۸ بیمار مبتلا به بیماری ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده که از این تعداد هشت نفر جان خود را از دست داده اند.

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان ۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha