تالار احسان قیدار برای مقابله با کرونا تجهیز شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: با توجه به ظرفیتی که "تالار احسان" به لحاظ فضای استراحتی و قرنطینه دارد، این مکان اوقافی تجهیز شد و در اختیار بیمارستان امیرالمومنین (ع) خدابنده قرار گرفت.

حجت‌الاسلام مختار کرمی روز سه شنبه به خبرنگاران افزود: هتل تالار احسان خدابنده به‌منظور ترویج ازدواج آسان از محل عواید موقوفات قیدار نبی(ع) ساخته شده و دارای زیربنای ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع است.

وی با بیان اینکه اوقاف در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از سال قبل اقدامات بسیاری در بقاع متبرکه و مساجد انجام داده است، افزود: تجمعات و مراسمات مذهبی در استان از زمان شیوع کرونا، تا به امروز لغو شده است.

حجت‌الاسلام مختار کرمی با اشاره به توزیع بسته‌های بهداشتی بین نیازمندان و ضدعفونی کردن بقاع متبرکه به لحاظ رعایت اصول بهداشتی، بیان کرد: خوشبختانه اقدامات قابل توجهی برای مقابله با ویروس کرونا با بهره گیری از ظرفیت موقوفه ها انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه سایر اماکن و ظرفیت‌هایی که در اختیار اوقاف است نیز در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار گرفته است، گفت: همه تلاش مسؤولان اوقاف نیز کمک به این ستاد برای ریشه‌کنی کرونا است.

به گزارش ایرنا در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۸۰۰ موقوفه در  استان زنجان ثبت شده است که این موقوفات حدود ۳۱ هزار رقبه را شامل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =