قرارگاه حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا در گناباد تشکیل شد

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد از آغاز به کار قرارگاه متمرکز حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا با هدف هم افزایی بخش‌ها، خیریه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از افراد و صنوفی که با شیوع این بیماری متضرر شده اند خبر داد.

حامد قربانی روز سه شنبه در جلسه آغاز به کار قرارگاه متمرکز حمایت از آسیب دیدگان کرونا در گناباد افزود: تمامی حمایت‌ها و توزیع اقلام حمایتی به این افراد باید با هماهنگی فرمانداری به عنوان ناظر اصلی و این قرارگاه که متشکل از نهادها و ادارات حمایتی و دست اندرکاران ذیربط است صورت گیرد.

وی از نهادها و ادارات حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و خیریه های وابسته به آنها خواست که با ایجاد ساز و کار مناسب به شناسایی و ثبت نام اقشار آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا نظیر کارگران و واحدهای صنفی بپردازند.

او همچنین خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی برای شناسایی و حمایت از آسیب دیدگان کرونا شد و ادامه داد: تمامی اقدامات و توزیع اقلام حمایتی واجدان شرایط و مشخصات استفاده کنندگان از آنها باید برای جلوگیری از تبعیض در این بانک اطلاعاتی ثبت شود.

فرماندار گناباد گفت: باید از ظرفیت خیران و نیکوکاران برای حمایت از اشخاص و بخش‌های آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا بهره گرفته شود.

قربانی افزود: نیازهای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توسط دولت تامین می شود و لذا نیازی به حمایت‌های مجمع خیران سلامت ندارند و حمایت‌های این مجمع باید بیشتر به سمت تامین نیازهای اقشار آسیب پذیر در قالب تامین اقلام بهداشتی نظیر ماسک و تب سنج  با اولویت مناطق روستایی و دور افتاده سوق یابد.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =